Rezultate te kerkimit per termin: +Respektim

Total: 2657
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:09.306Z

Vrasja e shqiptarëve, Gruevski: Respekt mes etnive

Kryeministri maqedonas, Nikolla Gruevski ka shprehur ngushëllime për vrasjen e dy shqiptarëve në Gostivar, duke apeluar për respektim mes komuniteteve. “Rasti në Gostivar është ngjarje tragjike për tre familje, por edhe në përgjithës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.887Z

Berisha merr ndihmë nga Kuvajti: Fondi për sheshin Skënderbej, 10 milionë euro

Tiranë, 21 prill, NOA Qeveria e Kuvajtit do të të dyfishojë fondin për ndërtimin e sheshit Skënderbej. Këshilltari i kryeministrit të Kuvajtit, Al-Shatti i ka konfirmuar kryeministrit Sali Berisha, gjatë takimit të sotëm shtimin e fondeve për qendrën e kryeqytetit. I dërguari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.746Z

Seanca, dëshmitë: Pse u zgjodh Gërdeci për demontim

Seanca gjyqesore e ceshtjes “Gerdeci”, ka vijuar serish me vonesa per shkak te avokateve mbrojtes, te te pandehurve. Ndersa kryesuesi i trupit gjykues, kerkoi respektim te orarit, av. Hysni Beti, fajesoi trafikun e renduar per shkak te punimeve ne sheshin Skenderbej. Nderkaq seanc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.430Z

Borchardt, apel politikës: Zgjidhja, sipas Kushtetutës

BE krkon zgjidhje kushtetuese pr zhbllokimin e situats politike n vend. N mnyr t qart kt e bri dje t ditur ambasadori i Gjermanis n vendin ton, Bernand Borchardt. Ambasadori gjerman bri thirrje se zgjidhja duhet t bhet n kuadrin e transparencs dhe n baz t Kushtetuts. "Bashkimi Ev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.435Z

Turqia, sanksione ekonomike Sirisë

Ministri turk i Punëve të Jashtme, Ahmet Davutollu, tha se qeveria e Presidentit Bashar Al-Asad “ka ardhur në fund të rrugës”.Sanksionet e Turqisë kanë si synim parësor lidershipin e Sirisë. Davutollu tha se ata ishin përgjegjës për dhunën në vend. Asetet e qeveritarëve  dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.627Z

Thaçi: Zgjidhja e vetme për veriun, implementimi i planit Ahtisaari

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi në një deklaratë për shtyp tha se propozimi i përfolur që Veriut të Kosovës t`i jepet status special është i papranueshëm për Prishtinën zyrtare. Gjithashtu, Thaçi deklaroi se p&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:20.970Z

OEK kërkon implementim të plotë të reciprocitetit

Nga Express më 12 shtator 2011 në ora 15:07 Oda Ekonomike e Kosovës përkrah marrëveshjen e arritur në Bruksel më 2 shtator, lidhur me tregtinë e lirë dhe njohjen e vulave të Doganave të Kosovës dhe njëkohësisht i fton qytetarët e vendit dhe bizneset që të angazhohen fuqishëm në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama