Rezultate te kerkimit per termin: +Respektim

Total: 2657
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.603Z

Noka, Muiznieks: Respektim të të drejtave të arrestuarve dhe të ndaluarve

Ministri i Brendshëm,Flamur Noka, priti në një vizitë pune Komisionerin për të Drejtat e Njeriut të Këshillit të Europës, Nils Muiznieks. Duke i bërë një përshkrim të detajuar lidhur me rekomandimet e bëra në raport

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.803Z

Basha Zhvillim i qendrueshem respektim i prones dhe hapesirave publike

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha ka nisur sot rreth orës 18:00 konsultimet me qytetarët për planin e ri urbanistik të kryeqytetit. I ndodhur pranë banorëve të njësisë 10 në Tiranë, kryebashkiaku e vuri theksin tek zhvil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.672Z

SHBA-të kërkojnë respektim të institucioneve të pavarura

Numri dy i Pentagonit: “Nxis qeverinë të respektojnë institucionet e pavarura”. Deklarata vjen një ditë pas akuzave të Berishës ndaj sistemit të Drejtësisë Eljona Ballhysa Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë të këmbëngulin në respektimin e institucioneve të pavarura nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.825Z

ADK, Bushati: Duam respektim tëmarrëveshjes bashkëqeverisëse

U mblodh dje Këshilli Drejtues i Qarkut të Tiranës i ADK ku morën pjesë drejtuesit e degëve të Tiranës, Kamzës, Vorës, Kavajës dhe Rrogozhinës. Kreu i ADK, Zef Bushati theksoi rëndësinë e partisë së tij në qeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.029Z

Pas MD, reagon KLD: Vendimi umor në respektim të Kushtetutës

TIRANE- Mbledhja e sotme e KLD dhe vendimet e dala prej saj për plotësimin e vendeve vakante në Gjykatën e Tiranës, solli përplasje mes Këshillit të Lartë të Drejtësisë dhe Ministrisë së Drejtësisë. Pas përfundimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.560Z

OKB: 55 vende respektim Kopenhagenit

Yvo de Boer, pergjegjesi i OKB-se per ndryshimet klimaterike deklaroi se 55 kombe u zotuan per reskpetimin e marreveshjes se Kopenhagenit. Sipas de Boer, reduktimi ne masen e 78 perqindshit te gazit sere ne atmosfere u mor persiper edhe nga Kina dhe SHBA, dy ndoteset me te medha ne bote.M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.885Z

Netanyahu: Respektim marreveshjeve te meparshme

Pa pranuar hapur formimin e shtetit palestinez, Benyamin Netanyahu ka njoftuar se qeveria e tij do te respektoje te gjitha marreveshjet e firmosura ne te kaluaren me palestinezet. Kreu i qeverise izraelite i ka bere referim edhe “Road Map”, e hartuar nga Katershja e ndermjete

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama