Rezultate te kerkimit per termin: +Respektim

Total: 2657
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.672Z

SHBA-të kërkojnë respektim të institucioneve të pavarura

Numri dy i Pentagonit: “Nxis qeverinë të respektojnë institucionet e pavarura”. Deklarata vjen një ditë pas akuzave të Berishës ndaj sistemit të Drejtësisë Eljona Ballhysa Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë të këmbëngulin në respektimin e institucioneve të pavarura nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.825Z

ADK, Bushati: Duam respektim tëmarrëveshjes bashkëqeverisëse

U mblodh dje Këshilli Drejtues i Qarkut të Tiranës i ADK ku morën pjesë drejtuesit e degëve të Tiranës, Kamzës, Vorës, Kavajës dhe Rrogozhinës. Kreu i ADK, Zef Bushati theksoi rëndësinë e partisë së tij në qeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.029Z

Pas MD, reagon KLD: Vendimi umor në respektim të Kushtetutës

TIRANE- Mbledhja e sotme e KLD dhe vendimet e dala prej saj për plotësimin e vendeve vakante në Gjykatën e Tiranës, solli përplasje mes Këshillit të Lartë të Drejtësisë dhe Ministrisë së Drejtësisë. Pas përfundimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.560Z

OKB: 55 vende respektim Kopenhagenit

Yvo de Boer, pergjegjesi i OKB-se per ndryshimet klimaterike deklaroi se 55 kombe u zotuan per reskpetimin e marreveshjes se Kopenhagenit. Sipas de Boer, reduktimi ne masen e 78 perqindshit te gazit sere ne atmosfere u mor persiper edhe nga Kina dhe SHBA, dy ndoteset me te medha ne bote.M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.885Z

Netanyahu: Respektim marreveshjeve te meparshme

Pa pranuar hapur formimin e shtetit palestinez, Benyamin Netanyahu ka njoftuar se qeveria e tij do te respektoje te gjitha marreveshjet e firmosura ne te kaluaren me palestinezet. Kreu i qeverise izraelite i ka bere referim edhe “Road Map”, e hartuar nga Katershja e ndermjete

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.899Z

Thaci Respektim vendimit te parlamentit

Pas rrezimit te qeverise kosovare kryeministri ne detyre Hashim Thaci deklaroi per mediat se votimi i sotem ne parlament paraqet nje zhvillim te ri. Vullneti i deputeteve ishte kushtetues dhe une besoj se sfida qe na del perpara do te kalohet me sukses tha Thaci. Sipas tij votimi i sot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.608Z

Thaci: Respektim te drejtave te minoriteteve

Kryeministri i Kosoves, Hashim Thaci, u beri thirrje dje pjesetareve te komunitetit serb qe te mos kene frike nga statusi i Kosoves, por te behen pjese e procesit politik dhe te integrohen ne institucionet e vendit, ndersa bashkekombesit e tij i porositi se patriotizem eshte mbrojtja e te drejtave

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama