Rezultate te kerkimit per termin: +Rexhep +Tajip +Erdogan

Total: 489
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.335Z

Turqi, tjetër fitore për kryeministrin Erdogan

Ankara - Partia e kryeministrit Rexhep Tajip Erdogan me zgjedhjet e djeshme lokale arriti të marrë një tjetër fitore në Turqi. AKP, e drejtuar nga Erdogan, arriti të marrë në total 39.1 për qind, pas numërimit të mbi 80 për qind të votave. Megjithë këtë fitore, Erdogan nuk është i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.515Z

Turqi, del nga spitali Erdogan

STAMBOLL-Kryeministri turk Rexhep Tajip Erdogan ka dalë sot nga spitali pas një operacioni që ka kryer në zorrë. Zyra e Erdoganit tha se 57 vjeçari u largua nga spitali në Stamboll pas operacionit të suksesshëm 30 minutësh. Erdogan pritet të p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.318Z

Erdogan: Fjalët e mia, jo si fosfori i Izraelit

Ankara - Kryeministri turk, Rexhep Tajip Erdogan tha se njerëzimi po vdes në Gaza së bashku me civilë dhe fëmijë. Shefi i Partisë së Drejtësisë dhe Zhvillimit në Turqi (AKP) dhe njëkohësisht kryeministër i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, tha të martën se njerëzimi po vdes në Gaza,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.180Z

Erdogan: Turqia e ka tejkaluar nevojën për anëtarësim në BE

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan thotë se vendi i tij e ka tejkaluar nevojën e saj për anëtarësim në Bashkimin Evropian gjatë bisedimeve 12-vjeçare për anëtarësim. Rexhep Tajip Erdogan akuzoi gjithashtu Evropën për strehimin e terroristëve. “Për të thënë të vërtetën, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.222Z

Erdogan lë postin e Kryeministritkandidon për President në gusht

Kryeministri turk Rexhep Tajip Erdogan do të kandidojë për postin e presidentit, në zgjedhjet e  muajit gusht. Zëvendëskryetari i partisë AK, Mehmet Ali Sahin njoftoi kandidaturën e Erdogan për postin e presidentit.Erdogan është jashtëzakonisht popullor pavarësisht nga një skandal kor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.994Z

Erdogan merr titullin Doctor Honoris Causa

Universiteti i Prishtines nderoi kryeministrin e Turqise Rexhep Tajip Erdogan me titullin Doctor Honoris Cause si shenje mirenjohje per angazhimin e tij rreth Kosoves. Sipas Telegraf ne kete ceremoni te pranishem ishin kryeministri ne detyre Hashim Thaci diplomate dhe perfaqesues te pra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.788Z

Erdogan: Sulmi izraelit, terrorizëm shtetëror

"Ky terrorizëm shtetëror nuk do të kalojë në heshtje dhe pa reagime", deklaroi Kryeministri turk, Rexhep Tajip Erdogan në lidhje me sulmin izraelit të mëngjesit të sotëm ndaj anijeve me ndihma humanitare për Gazën. "Sulmi izraelit është nga të gjitha anët në kundërshtim me ligje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama