Rezultate te kerkimit per termin: +Rexhep +Tajip +Erdogan

Total: 489
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.180Z

Erdogan: Turqia e ka tejkaluar nevojën për anëtarësim në BE

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan thotë se vendi i tij e ka tejkaluar nevojën e saj për anëtarësim në Bashkimin Evropian gjatë bisedimeve 12-vjeçare për anëtarësim. Rexhep Tajip Erdogan akuzoi gjithashtu Evropën për strehimin e terroristëve. “Për të thënë të vërtetën, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.222Z

Erdogan lë postin e Kryeministritkandidon për President në gusht

Kryeministri turk Rexhep Tajip Erdogan do të kandidojë për postin e presidentit, në zgjedhjet e  muajit gusht. Zëvendëskryetari i partisë AK, Mehmet Ali Sahin njoftoi kandidaturën e Erdogan për postin e presidentit.Erdogan është jashtëzakonisht popullor pavarësisht nga një skandal kor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.994Z

Erdogan merr titullin Doctor Honoris Causa

Universiteti i Prishtines nderoi kryeministrin e Turqise Rexhep Tajip Erdogan me titullin Doctor Honoris Cause si shenje mirenjohje per angazhimin e tij rreth Kosoves. Sipas Telegraf ne kete ceremoni te pranishem ishin kryeministri ne detyre Hashim Thaci diplomate dhe perfaqesues te pra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.788Z

Erdogan: Sulmi izraelit, terrorizëm shtetëror

"Ky terrorizëm shtetëror nuk do të kalojë në heshtje dhe pa reagime", deklaroi Kryeministri turk, Rexhep Tajip Erdogan në lidhje me sulmin izraelit të mëngjesit të sotëm ndaj anijeve me ndihma humanitare për Gazën. "Sulmi izraelit është nga të gjitha anët në kundërshtim me ligje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.062Z

Turqi, Erdogan sulmon gjykatësit

Kryeministri i Turqisë  Rexhep Tajip Erdogan ka nisur një sulm thumbues mbi gjyqësorin e vendit pas shpëthimit të skandalit të korruspionit që përfshiu disa anëtarë të kabinetit qeverisës. Erdogan pretendon se është viktimë e një komploti që po kërcënon të ardhmen dhe stabilitet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.388Z

Defne Samyeli, gruaja qëbën të dridhet Erdogan

Të tjera rreth shkrimit FOTO TURQI- Përplaset për përdorimin e rrjeteve sociale në Turqi tashmë kanë filluar. Defne Samyeli, ish-Miss Turqia, mund të jetë gruaja protagoniste në një video “me dritë të kuqe” me kryeministri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.709Z

Kryeministri turk Erdogan nesër nëTiranë, takim me Ramën e Nishanin

TIRANË – Kryeministri i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan sëbashku me 7 ministra të kabinetit të tij qeveritar do të vijë paraditen e nesërme në Shqipëri për një vizitë zyrtare. Ai do të pritet në aeroportin e Rinasit me ceremoninë e rastit dhe më pas,  do të marrë pjesë në i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama