Rezultate te kerkimit per termin: +Rexhep +Tajip +Erdogan

Total: 489
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.511Z

Erdogan akuzon diplomatet amerikane per shpifje

Kryeministri i Turqise Rexhep Tajip Erdogan ka akuzuar te derguarit amerikane per shpifje pasi qe ne publikimin e postes diplomatike nga WikiLeaks thuhet se ai ka llogari ne bankat zvicerane. Reuters shkruan se ne mesazhet e leshuara nga WikiLeaks zbulohet po ashtu nje raport kompleks ne mes te SHB

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.888Z

Erdogan refuzon marrëveshjen me FMN-në

Davos - Kryeministri turk Rexhep Tajip Erdogan ka refuzuar marrëveshjen me Fondin Monetar Ndërkombëtar sipas kushteve që ky I fundit ka vendosur. Pjesëmarrës në Forumin Botëror të Ekonomisë – Davos, Erdogan u shpreh se për arritjen e një marrëveshjeje me FMN-në është vendosur të k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.849Z

Erdogan, lideri më i përfolur pas Ataturkut

Ankara - Kryeministri turk Rexhep Tajip Erdogan, ka fituar një popullaritet të madh në mbarë botën pas kundërshtimeve që bërë në Davos ndaj presidentit izraelit, Shimon Peres. Revista “The Economist” ka analizuar sjelljen e kryeministrit turk Erdogan në Davos dhe reagimet botërore nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.000Z

Erdogan e vazhdon viziten ne Kosove

PRISHTINE-Kryeministri i Turqise Rexhep Tajip Erdogan vazhdon sot diten e dyte te vizites se tij ne Kosove. Te merkuren Erdogan tha se dialogu Prishtine-Beograd dhe zgjedhjet e 12 dhjetorit do te ndikojne ne njohjet e reja te Kosoves. Kryeministri turk po ashtu tha se Turqia eshte e gatshme te luaje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.923Z

Erdogan akuzon opoziten para referendumit

Kryeministri turk Rexhep Tajip Erdogan ka kritikuar taktikat e kundershtareve te tij politike gjate fushates per referendumin ne lidhje me ndryshimet kushtetuese te propozuara prej tij. Ne nje interviste per BBC-ne ne prag te referendumit te se djeles zoti Erdohan e akuzoi opoziten per dezinf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.131Z

Parandalohet atentati ndaj Erdogan

Adana - Mediat turke njoftojnë për një parandalim nga ana e policisë të një atentati të menduar ndaj kryeministrit Rexhep Tajip Erdogan. Sipas të përditshmes turke “Hurriyet”, në qytetin e Adanas janë arrestuar pesë persona. Policia në provincën jugore Adana arrestoi dje një grua,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.162Z

Erdogan Turqia nuk hesht nese Izraeli sulmon Libanin

Kryeministri turk Rexhep Tajip Erdogan tha se Ankaraja nuk do te heshte nese Izraeli sulmon Libanin ose Gazen. Ne nuk do te heshtim dhe do te mbeshtesim drejtesine me te gjitha mjetet qe kemi ne dispozicion ka thene Erdogan gjate nje vizite ne Bejrut.Ai beri keto komente ne nje konference te organi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama