Rezultate te kerkimit per termin: +Rexhep +Tajip +Erdogan

Total: 489
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.000Z

Erdogan e vazhdon viziten ne Kosove

PRISHTINE-Kryeministri i Turqise Rexhep Tajip Erdogan vazhdon sot diten e dyte te vizites se tij ne Kosove. Te merkuren Erdogan tha se dialogu Prishtine-Beograd dhe zgjedhjet e 12 dhjetorit do te ndikojne ne njohjet e reja te Kosoves. Kryeministri turk po ashtu tha se Turqia eshte e gatshme te luaje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.923Z

Erdogan akuzon opoziten para referendumit

Kryeministri turk Rexhep Tajip Erdogan ka kritikuar taktikat e kundershtareve te tij politike gjate fushates per referendumin ne lidhje me ndryshimet kushtetuese te propozuara prej tij. Ne nje interviste per BBC-ne ne prag te referendumit te se djeles zoti Erdohan e akuzoi opoziten per dezinf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.131Z

Parandalohet atentati ndaj Erdogan

Adana - Mediat turke njoftojnë për një parandalim nga ana e policisë të një atentati të menduar ndaj kryeministrit Rexhep Tajip Erdogan. Sipas të përditshmes turke “Hurriyet”, në qytetin e Adanas janë arrestuar pesë persona. Policia në provincën jugore Adana arrestoi dje një grua,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.162Z

Erdogan Turqia nuk hesht nese Izraeli sulmon Libanin

Kryeministri turk Rexhep Tajip Erdogan tha se Ankaraja nuk do te heshte nese Izraeli sulmon Libanin ose Gazen. Ne nuk do te heshtim dhe do te mbeshtesim drejtesine me te gjitha mjetet qe kemi ne dispozicion ka thene Erdogan gjate nje vizite ne Bejrut.Ai beri keto komente ne nje konference te organi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.461Z

Kryeministri turk Erdogan viziton Iranin

Kryeministri truk, Rexhep Tajip Erdogan ka arritur në Teheran në një vizitë dy-ditëshe gjatë së cilës, lideri turk pritet të diskutojë programin  bërthamor dhe situatën në Siri. Erdogan pritet të takojë presidentin iran

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.161Z

Protestat në Turqi, mijëra vetë kërkojnë dorëheqjen e Erdogan

Kryeministri i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, po përballet me thirrje të freskëta për të dhënë dorëheqjen pasi qeveria e tij po përballet me një skandal të gjerë të korrupsionit , i cili ka ekspozuar ndarje të thella institucionale të vendit. Qindra njerëz anembanë Turqisë morën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.335Z

Turqi, tjetër fitore për kryeministrin Erdogan

Ankara - Partia e kryeministrit Rexhep Tajip Erdogan me zgjedhjet e djeshme lokale arriti të marrë një tjetër fitore në Turqi. AKP, e drejtuar nga Erdogan, arriti të marrë në total 39.1 për qind, pas numërimit të mbi 80 për qind të votave. Megjithë këtë fitore, Erdogan nuk është i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama