Rezultate te kerkimit per termin: +Rexhep +Tajip +Erdogan

Total: 489
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.162Z

Erdogan Turqia nuk hesht nese Izraeli sulmon Libanin

Kryeministri turk Rexhep Tajip Erdogan tha se Ankaraja nuk do te heshte nese Izraeli sulmon Libanin ose Gazen. Ne nuk do te heshtim dhe do te mbeshtesim drejtesine me te gjitha mjetet qe kemi ne dispozicion ka thene Erdogan gjate nje vizite ne Bejrut.Ai beri keto komente ne nje konference te organi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.461Z

Kryeministri turk Erdogan viziton Iranin

Kryeministri truk, Rexhep Tajip Erdogan ka arritur në Teheran në një vizitë dy-ditëshe gjatë së cilës, lideri turk pritet të diskutojë programin  bërthamor dhe situatën në Siri. Erdogan pritet të takojë presidentin iran

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.161Z

Protestat në Turqi, mijëra vetë kërkojnë dorëheqjen e Erdogan

Kryeministri i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, po përballet me thirrje të freskëta për të dhënë dorëheqjen pasi qeveria e tij po përballet me një skandal të gjerë të korrupsionit , i cili ka ekspozuar ndarje të thella institucionale të vendit. Qindra njerëz anembanë Turqisë morën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.335Z

Turqi, tjetër fitore për kryeministrin Erdogan

Ankara - Partia e kryeministrit Rexhep Tajip Erdogan me zgjedhjet e djeshme lokale arriti të marrë një tjetër fitore në Turqi. AKP, e drejtuar nga Erdogan, arriti të marrë në total 39.1 për qind, pas numërimit të mbi 80 për qind të votave. Megjithë këtë fitore, Erdogan nuk është i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.515Z

Turqi, del nga spitali Erdogan

STAMBOLL-Kryeministri turk Rexhep Tajip Erdogan ka dalë sot nga spitali pas një operacioni që ka kryer në zorrë. Zyra e Erdoganit tha se 57 vjeçari u largua nga spitali në Stamboll pas operacionit të suksesshëm 30 minutësh. Erdogan pritet të p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.318Z

Erdogan: Fjalët e mia, jo si fosfori i Izraelit

Ankara - Kryeministri turk, Rexhep Tajip Erdogan tha se njerëzimi po vdes në Gaza së bashku me civilë dhe fëmijë. Shefi i Partisë së Drejtësisë dhe Zhvillimit në Turqi (AKP) dhe njëkohësisht kryeministër i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, tha të martën se njerëzimi po vdes në Gaza,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.180Z

Erdogan: Turqia e ka tejkaluar nevojën për anëtarësim në BE

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan thotë se vendi i tij e ka tejkaluar nevojën e saj për anëtarësim në Bashkimin Evropian gjatë bisedimeve 12-vjeçare për anëtarësim. Rexhep Tajip Erdogan akuzoi gjithashtu Evropën për strehimin e terroristëve. “Për të thënë të vërtetën, n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama