Rezultate te kerkimit per termin: +Rexhep +Tajip +Erdogan

Total: 489
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.461Z

Kryeministri turk Erdogan viziton Iranin

Kryeministri truk, Rexhep Tajip Erdogan ka arritur në Teheran në një vizitë dy-ditëshe gjatë së cilës, lideri turk pritet të diskutojë programin  bërthamor dhe situatën në Siri. Erdogan pritet të takojë presidentin iran

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.161Z

Protestat në Turqi, mijëra vetë kërkojnë dorëheqjen e Erdogan

Kryeministri i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, po përballet me thirrje të freskëta për të dhënë dorëheqjen pasi qeveria e tij po përballet me një skandal të gjerë të korrupsionit , i cili ka ekspozuar ndarje të thella institucionale të vendit. Qindra njerëz anembanë Turqisë morën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.335Z

Turqi, tjetër fitore për kryeministrin Erdogan

Ankara - Partia e kryeministrit Rexhep Tajip Erdogan me zgjedhjet e djeshme lokale arriti të marrë një tjetër fitore në Turqi. AKP, e drejtuar nga Erdogan, arriti të marrë në total 39.1 për qind, pas numërimit të mbi 80 për qind të votave. Megjithë këtë fitore, Erdogan nuk është i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.515Z

Turqi, del nga spitali Erdogan

STAMBOLL-Kryeministri turk Rexhep Tajip Erdogan ka dalë sot nga spitali pas një operacioni që ka kryer në zorrë. Zyra e Erdoganit tha se 57 vjeçari u largua nga spitali në Stamboll pas operacionit të suksesshëm 30 minutësh. Erdogan pritet të p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.318Z

Erdogan: Fjalët e mia, jo si fosfori i Izraelit

Ankara - Kryeministri turk, Rexhep Tajip Erdogan tha se njerëzimi po vdes në Gaza së bashku me civilë dhe fëmijë. Shefi i Partisë së Drejtësisë dhe Zhvillimit në Turqi (AKP) dhe njëkohësisht kryeministër i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, tha të martën se njerëzimi po vdes në Gaza,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.180Z

Erdogan: Turqia e ka tejkaluar nevojën për anëtarësim në BE

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan thotë se vendi i tij e ka tejkaluar nevojën e saj për anëtarësim në Bashkimin Evropian gjatë bisedimeve 12-vjeçare për anëtarësim. Rexhep Tajip Erdogan akuzoi gjithashtu Evropën për strehimin e terroristëve. “Për të thënë të vërtetën, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.222Z

Erdogan lë postin e Kryeministritkandidon për President në gusht

Kryeministri turk Rexhep Tajip Erdogan do të kandidojë për postin e presidentit, në zgjedhjet e  muajit gusht. Zëvendëskryetari i partisë AK, Mehmet Ali Sahin njoftoi kandidaturën e Erdogan për postin e presidentit.Erdogan është jashtëzakonisht popullor pavarësisht nga një skandal kor

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama