Rezultate te kerkimit per termin: +Ridvan +Bode

Total: 5366
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.568Z

Bode: Shqipëria në rritje ekonomike, eksportet u rritën me 74 për qind

Muaji mars i kthen optimizmin fiskal qeverisë. Pas një mungese disamujore informacioni për tatimet e doganat ministri i Financave Ritvan Bode dhe drejtuesit e tjerë të sistemit fiskal dolën me entuziastë para mediave dhe deklaruan se marsi në aspektin e mbledhjes së të ardhurave është 28

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.856Z

Pasuria/ Topalli blen tokë në Mullet, Bode luan në tregun e bonove të thesarit

Ish- kryeparlamentarja Jozefina Topalli në deklaratën e saj në ILDKP ka shënuar blerjen e një toke në Mullet të Tiranës në një sipërfaqe 300 metër katrorë. Kjo tokë e blerë deklarohet në pasurinë e të shoqit, Ndoc Topalli, i cili shprehet se lekët për të blerë këtë tokë i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.162Z

Bode: From today on the minimal retire payments will be 10 thousand lek

From today on 242 thousand albanian retires will profit at least 10 thousand leks monthly. The news was gýven by the Mýnýster of Fýnances Ridvan Bode, during a press conference. He emphasised that “as the result of the politics applied in 2006 the minimal retirement income for cities being 835

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.755Z

Bode befason: Rritja ekonomike, 3.9 përqind. Jemi i vetmi vend që i bëmë ballë krizës ekonomike

Share Përkundër vlerësimeve pesimiste të ndërkombëtarëve qeveria është e bindur se ekonomia shqiptare u rrit me 3.9 për qind gjatë vitit 2011, më shumë se një vit më parë. Duke folur para mediave në analizën vjetore të Ministrisë së Financave, Bode u shp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.417Z

Bode takim me ekspertët kontabël: “Luftoni informalitetin”

Ministri i Financave, Ridvan Bode, ka deklaruar se licencimi i ekspertëve të kontabilitetit është një nga reformat më cilësore të ndërmarra nga qeveria shqiptare. Duke folur në ceremoninë e shpërndarjes së certifikatave të ekspertëve të kontabilitetit, Bode theksoi se, reforma në f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.831Z

Buxheti faktik akuza te forta Cani-Bode

Ministri i Financave Shkëlqim Cani dhe paraardhësi i tij demokrat Ridvan Bode kanë shkëmbyer akuza të forta në Parlament, gjatë diskutimeve për buxhetin faktik të vitit 2012. "Viti 2012 e futi ekonominë e vendit ashtu si viti 1996 e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.250Z

Bode: “Kriza greke rrezik për ekonominë dhe financat shqiptare”

Ervin KOÇI “Kriza greke po i shtrin pasoja e saj edhe në ekonominë shqiptare. Nuk jemi të imunizuar!”. Ky ka qenë deklarimi i kreut të Financave shqiptare, Ridvan Bode, dje gjatë një takimi mbi sistemin bankar në Europën Juglindore. Në kohën kur Greqia është në krizë të thell

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama