Rezultate te kerkimit per termin: +Rilindja +Demokratike

Total: 1201
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.344Z

25 8211 vjetori i gazetes Rilindja Demokratike

0 brbr SSSAbrASS brbr25-vjetori i daljes ne treg te numrit te pare te gazetes Rilindja Demokratike ishte nje rast qe themelues te saj gazetare dhe botues te beheshin bashke ne nje ceremoni te organizuar nga Partia Demokratikebrbr brbrNjeri pas tjetrit ata qe punuan per numrat e pare sollen kujtimet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.105Z

LSI kallzon për shpifje gazetën Rilindja Demokratike

Lëvizja Socialiste për Integrim e ka paditur për shpifje organin zyrtar të Partisë Demokratike, gazetën politike Rilindja Demokratike. Një gjë e tillë ka ndodhur pas akuzave të kësaj gazete se kishte manipuluar një skemë të ish-aleatëve politikë për vjedhjen e votave në qytetin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.499Z

“Rilindja Demokratike” është dezinformatë

Lajmet e sotme që kinse kryeparlamentari Jakup Krasniqi këto ditë do t’a bëj publike formimin e partisë së re me emrin “Rilindja Demokratike e Kosovës”, është vetëm një dezinformatë. Partia mund të dal në shesh,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.153Z

25 vjet Rilindja Demokratike, Berisha e Basha: Rama, armiku i fjalës së lirë

Gazeta e parë opozitare në vend pas rrëzimit të regjimit komunist Rilindja Demokratike, organi i parë i PD festoi 25 vjetorin e themelimit të saj. Ish-lideri historik i demokratëve, Sali Berisha, e vlerësoi si gurë themeli për lirinë e medias ndërsa nënvizoi me keqardhje se kjo liri sot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.196Z

Dje, sot, nesër: Kur Edi Rama shkruante tek Rilindja Demokratike

Në mbrëmjen e 26-vjetorit të daljes së numrit të parë të RD-së, organizuar nga PD në Hotel Plazza të enjten mbrëma, mund të ishte dhe Edi Rama si rregull. Sigurisht jo si kryeministër, por si një prej editorialistëve të numrave të parë të organit të parë pluralist, që isht�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.101Z

Nishani vlerëson Rilindja Demokratike me Kalorësi i Urdhrit të Skënderbeut

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka vlerësuar gazetën Rilindja Demokratike me titullin Kalorësi i Urdhrit të Skënderbeut. Vlerësimi vjen me rastin e 26 vjetorit të themelimit dhe botimit të numrit të parë të gazetës së parë opozitare në vend. Sipas Presidencës, gazetare ishte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.071Z

Rilindja Demokratike festoi sot 23 vjetorin e themelimit te saj

Rilindja Demokratike festoi sot 23 vjetorin e themelimit të saj. Në aktivitetin e organizuar me këtë rast ishin të pranishëm politikanë, përfaqësues të medias, ish drejtues e bashkëpunëtorë të të përditshmes, e cila sipa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama