Rezultate te kerkimit per termin: +Rinasi

Total: 882
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.028Z

Rinasi bllokon 2240 celularë kontrabandë

Një operacion  i autoriteteve doganore shqiptare dhe atyre austriake ka bërë të mundur sot bllokimin e një sasie celularësh kontrabandë. Operacioni i koduar Rinasi ka sekuestruar 2240 aparate celularë që arrijnë vlerën 200 mijë dollarë. Mësohet se personat që u kapën me to pas kontr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.306Z

Së shpejti, fluturime low cost edhe nga Rinasi?

Javën e kaluar Ministria e Transporteve dhe kompania koncesionare që administron aeroportin e Rinasit njoftuan arritjen e marrëveshjes, që ministri Haxhinasto e vlerësoi si historike; heqjen e ekskluzivitetit të fluturimeve. Në këmbim të heqjes së ekskluzivitetit dhe hapjes fillimisht t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.596Z

Rinasi, Kukësi dhe një ceremoni elektorale

Në vitin 2004, parlamenti socialist i asaj kohe nënshkroi një kontratë koncesionare për aeroportin e Rinasit, i cili krijoi një monopol ligjor 20 vjeçar. Dhjetë vjet më vonë, zyrtarët vijojnë të premtojnë hapjen e aeroportit të Kukësit, megjithëse monopoli ligjor i Rinasit mbetet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.400Z

Tani nga Rinasi edhe

 Udhëtimeve nga Rinasi, dje iu shtua edhe linja e Kretës. Sipas njoftimit nga aeroporti, dje në orën 15:30 Kompania greke ajrore “Sky Express Airlines” u ul për herë të parë në Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës (TIA) duke iu shtuar kështu listës së kompanive të tje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.166Z

Operacion Rinasi 1, arrestohen pesë persona

Policia e Tirans ka arrestuar pes shtetas, mes t cilve dy doganier dhe dy tregtar konfeksionesh gjat nj operacioni te koduar Rinasi 1. Sipas policis pas nj hetimi dhe prgjimi 3 mujor, u vrtetua se n bashkpunim m njeri–tjetrin t arrestuarit i kalonin mallrat pa dogan me qllim prfi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.328Z

Rinasi Monopoli i qiellit

Që prej vitit 2004, më saktë prej 11 nëntorit të atij viti, qeveria shqiptare e kohës formuloi së bashku me një kompani koncesionare, Tirana Airport Partners, një marrëveshje për ndërtimin dhe menaxhimin e aeroportit të ardhshëm ndërkombëtar të Rinasit. Pak muaj më pas, më 23 p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.800Z

VIDEOT/ Nga Rinasi, në hotel, serbët dokumentojnë udhëtimin dhe si u pritën nga shqiptarët

Serbët janë kujdesur që të filmojnë çdo gjë gjatë udhëtimit të tyre në Tiranë, për të dokumentuar ndonjë incident të mundshëm. Ata kanë filmuar nga zbritjen e ekipit në Rinas, deri në akomodimin në hotel. Veçanërisht ata janë kujdesur që të filmojnë reagimet e tifozëve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama