Rezultate te kerkimit per termin: +Riprodhimin

Total: 258
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.785Z

Nje detaj ne vegjeli pengon riprodhimin

Transmetuar me 17042014 - 1943 Gjumi te femijet eshte tejet i rendesishem Sipas nje studimi te publikuar ne revisten shkencore Science mungesa e gjumit ne rini ndikon ne te ardhmen e tyre dhe kapacitetin per tu riprodhuarbr br Studimi i drejtuar nga Amita

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.176Z

Hormonet e kalit injektohen tek derrat për superprodhim

Pamjet tronditëse kanë zbuluar se si mijëra kuajve shtatzënë u merret gjaku i tyre në ferma për tu injektuar tek derrat me qëllim shtimin e riprodhimit. Fermerët rrinë me një gjilpërë të madhe në dorë dhe nxjerrin hormonin e fuqishëm të fertilitetit, i cili shpërndahen më pas në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.017Z

Piktori shqiptar arrestohet me kokainë në mes të penelave

06/01/2011  Ylber Meta, i njohur për riprodhimin e pikturave të Van Gogut deri në 98 për qind ASTI- Një piktor i njohur shqiptar kishte menduar të bënte para, jo me artin e tij origjinal të riprodhimit të pikturave të Van Gogut, por duke mbushur me kokainë penelat e tij. Policia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.835Z

Alkooli, i demshem per femrat, ul riprodhimin Sonila Isaku

Intervista/ Shefi i klinikes se Alkooligjise ne QSUT, ne nje interviste per “Koha Jone” tregon se cfare pasojash sjell alkooli tek femrat duke nisur nga renia e deshires seksuale e deri tek infertiliteti. Nese nje femer konsumon me shume se 20 gr alkool ne dite problemet e saj shendetesore sa v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.788Z

Maska që largon rrudhat poshtë syve

Nëse deri më tani keni përdorur kremra të ndryshëm për të hequr rrudhat e parakohshme poshtë syve dhe nuk kanë dhënë efektin e pritur, provoni maskën natyrale që do t'ju ndihmojë në eliminimin e tyre. Kërpudhat janë cilësuar si antioksidantët më të fuqishëm për riprodhimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.157Z

“Mona Lisa” ne formatin gjigant

Piktura me e famshme ne bote, “Mona Lisa” e krijuar nga gjeniu italian, Leonardi Da Vinci eshte ripunuar ne nje format gjigant. Nuk dihet nese Da Vinci do kishte ngelur i mahnitur apo do ta kishte kritikuar riprodhimin e vepres se tij ne kete format, por eshte fakt qe artisti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.395Z

Policia mbyll fabrikën që falsifikonte uniformën e kombëtares

Dy shtetas italianë kanë rënë në prangat e policisë italiane për falsifikimin dhe riprodhimin e palejuar të materialeve sportive. Sipas informacioneve të Guardia Di Finanza , e cila mbikëqyri aksionin, në momentin kur u bë ndërhyrja në fabrikë, po prodhoheshin sasi të mëdha të fane

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama