Rezultate te kerkimit per termin: +Riprodhimin

Total: 258
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.835Z

Alkooli, i demshem per femrat, ul riprodhimin Sonila Isaku

Intervista/ Shefi i klinikes se Alkooligjise ne QSUT, ne nje interviste per “Koha Jone” tregon se cfare pasojash sjell alkooli tek femrat duke nisur nga renia e deshires seksuale e deri tek infertiliteti. Nese nje femer konsumon me shume se 20 gr alkool ne dite problemet e saj shendetesore sa v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.788Z

Maska që largon rrudhat poshtë syve

Nëse deri më tani keni përdorur kremra të ndryshëm për të hequr rrudhat e parakohshme poshtë syve dhe nuk kanë dhënë efektin e pritur, provoni maskën natyrale që do t'ju ndihmojë në eliminimin e tyre. Kërpudhat janë cilësuar si antioksidantët më të fuqishëm për riprodhimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.157Z

“Mona Lisa” ne formatin gjigant

Piktura me e famshme ne bote, “Mona Lisa” e krijuar nga gjeniu italian, Leonardi Da Vinci eshte ripunuar ne nje format gjigant. Nuk dihet nese Da Vinci do kishte ngelur i mahnitur apo do ta kishte kritikuar riprodhimin e vepres se tij ne kete format, por eshte fakt qe artisti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.395Z

Policia mbyll fabrikën që falsifikonte uniformën e kombëtares

Dy shtetas italianë kanë rënë në prangat e policisë italiane për falsifikimin dhe riprodhimin e palejuar të materialeve sportive. Sipas informacioneve të Guardia Di Finanza , e cila mbikëqyri aksionin, në momentin kur u bë ndërhyrja në fabrikë, po prodhoheshin sasi të mëdha të fane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.103Z

Britani e madhe, kastorët fillojnë të popullojnë pyjet

Londër, 14 Gusht, NOA - Programi i nisur vitin e kaluar për të mbështetur riprodhimin e kastorëve dhe kjo me qëllim për tu rikthyer që të popullojnë Britaninë e Madhe me sa duket ka rezultuar i suksesshëm. Ditën e sotme janë gjetur gjurmët e para të këlyshëve të llojit, të c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.189Z

Seksi në moshë të hershme dëmton trurin

SHBA - Studiuesit e Universitetit të Ohajos zbuluan se marrëdhëniet seksuale në moshën e adoleshencës mund të dëmtojnë trurin dhe të reduktojnë riprodhimin e indeve të trupit.Studiuesit bënë të ditur se kryerja e marrëdh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.123Z

Punetore apo Mbretereshe, e vendos ADN

Milingone punetore apo mbretereshe? Edhe per qeniet e vogla "gjaku blu" varet nga ADN. Perpara se veza e nje milingone te mbyllet eshte e mundur te parashikohet nese insekti do te linde me ose pa kurore, kjo varet nga perputhshmeria gjenetike e prinderve. Vecanerisht babai dhe n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama