Rezultate te kerkimit per termin: +Riprodhimin

Total: 258
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.103Z

Britani e madhe, kastorët fillojnë të popullojnë pyjet

Londër, 14 Gusht, NOA - Programi i nisur vitin e kaluar për të mbështetur riprodhimin e kastorëve dhe kjo me qëllim për tu rikthyer që të popullojnë Britaninë e Madhe me sa duket ka rezultuar i suksesshëm. Ditën e sotme janë gjetur gjurmët e para të këlyshëve të llojit, të c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.189Z

Seksi në moshë të hershme dëmton trurin

SHBA - Studiuesit e Universitetit të Ohajos zbuluan se marrëdhëniet seksuale në moshën e adoleshencës mund të dëmtojnë trurin dhe të reduktojnë riprodhimin e indeve të trupit.Studiuesit bënë të ditur se kryerja e marrëdh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.123Z

Punetore apo Mbretereshe, e vendos ADN

Milingone punetore apo mbretereshe? Edhe per qeniet e vogla "gjaku blu" varet nga ADN. Perpara se veza e nje milingone te mbyllet eshte e mundur te parashikohet nese insekti do te linde me ose pa kurore, kjo varet nga perputhshmeria gjenetike e prinderve. Vecanerisht babai dhe n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.250Z

Dejvid Bekam Futbollisti gati ti rikthehet kinemasë

Ylli britanik i futbollit, Dejvid Bekam, është ftuar nga ylli hollivudian Vini Xhons për të luajtur në episodet e reja të filmit “Escape for Victory”. 34-vjeçari është i kërkuar nga ish-futbollisti i kthyer në aktor, Vini Xhons, që të luajë në riprodhimin e filmit të vitit 1981,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.260Z

Emin Syla këndon me Lana Del Rey në rrugët e Nju Jorkut (video)

Emin Syla, një nga konkurrentët e The Voice of Albania 2012, i cili njiherë për riprodhimin e këngëve me kitarën e tij në një stil krejtësisht origjinal, së fundi ka takuar idhullin e tij, Lana Del Rey. Emini është një djalë nga Prishtina, por që kohës së fundit po qëndron në Sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:10.517Z

Muzeut te FSHF-se i shtohet nje medalje

Muzeut të Federatës Shqiptare të Futbollit i është shtuar edhe një diplomë e fituar në Ballkaniadën e vitit 1946, kur kombëtarja e drejtuar nga serbi Broçiç u shpall kampione. Aldo Terrusi, nipi i portierit italian Xhakomo Poze

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.087Z

Piktura të frikshme në trup në kuadër të “My Body My Rights (FOTO)

Transmetuar më 25.08.2014 - 18:23 Hikaru Cho është një artist kinez i moshës 20 vjeçare, i cili ka marrë pjesë me krijimet e tij në fushatën “My Body My Rights”, të organizuar nga Amnesty International, e cila o

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama