Rezultate te kerkimit per termin: +Rndsi

Total: 424
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.405Z

Turizmi Malor, në përfundim rruga drejt Valobonës

Prfundon asfaltimi i 16 km t segmentit rrugor Bajram Curri –Margegaj – Dragobi, pjes e rrugs turistike Bajram Curri – Valbon me nje gjatsi totale 27 km. Ndrkoh q n pjesen e mbetur, Dragobi – Valbon prej 11 km kan mbaruar punimet e trases s rrugs dhe pritet t filloj asfaltimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.266Z

Çdo lëvizje koordinohet nga protokolli i shtetit

Ceremoniali Vizita e prfaqsuesve shqiptar n OKB prtej rndsis q ka n pikpamje politike prfaqson nj angazhim serioz protokollar. Kshtu, vendimi i Kshillit t Ministrave, nr.229 i 23 prillit 2004, prcakton qart detyrat e protokollit t shtetit n raste t vizitave jasht t tri personaliteteve kryesore. Kap

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.208Z

Asambleja e PS, shkelen afatet statutore

Aksioni politik opozitar krkon riformatim prball sfidave t reja t vjeshts Kriza q karakterizon vendin q prej 1 viti ka ln n periferi t vendimmarrjes nj aspekt formal, por me rndsi t zhvillimeve politike n vend: konstituimin n form zyrtare t politikave kryesore. Partia Socialiste, q prfaqson esencn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.176Z

FT: Prpjekje e kot e Serbis

Gazeta prestigjioze londineze "The Financial Times" ka botuar t mrkurn nj artikull pr ditn e par t procesit rreth ligjshmris s shpalljes s pavarsis s Kosovs para Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis (GJND) n Hag. Ngritja e ksaj shtjeje (nga Serbia n GJND) sht ushtrim i kot i Serbis, i ka thn gazets The

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.600Z

Kalo: Duhet t'i kushtojmë vëmendje kujdesit shëndetësor

Kujdesi shndetsor dhe problematikat q lidhen me t, ka qen tema e diskutimit n konferencn e zhvilluar me nj panel t gjer, midis tyre kreu i qendrs s akreditimit dhe cilsis Isuf Kalo si dhe Drejtori i Politikave Shndetsore n Ministrin e Shndetsis Pllumb Pipero. Gjat fjals s tij Kalo u ndal n kujdesin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.172Z

Energjia, Merxhani: Shqipëria, mundësi të mëdha për investime

N Milano t Italis u zhvillua dje dita e par e Forumit Ekonomik dhe Financiar pr Mesdheun, e organizuar nga Dhoma e Tregtis n Milano. N kt forum merrnin pjes vende t ndryshme mesdhetare, vende t Evrops Juglindore, vende nga rajoni i Gjirit, por edhe institucione ndrkombtare financ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.783Z

Dënohesh edhe nëse vjedh pa dëm, përmes internetit

Policin mund ta gjesh prpara, jo vetm kur vjedh nj bank, por edhe kur grabitsi i prket nj loje virtuale n internet. I ka ndodhur nj t riu n qytetin e Roskovecit, i cili u denoncua nga pronari i qendrs s internetit se kishte vjedhur n mnyr t pandershme, lojtart e pokerit virtual n Facebook, kreditet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama