Rezultate te kerkimit per termin: +Rndsi

Total: 424
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.267Z

Policia: Afro 1 mijë patenta të bllokuara në gusht

Njsia e kontrollit t autostradave ka nisur t operoj n t gjith Shqiprin. E formuar vetm pak koh m par, kjo njsi ka pr detyr kryesore, menaxhimin e situatave t trafikut n t gjith zonat turistike t vendit sidomos gjat sezonit veror. Ajo operon q nga plazhi i Velipojs n Shkodr e deri n jug, n qytetin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.419Z

Berisha: Kufiri për biznesin e vogël nuk do të ndryshojë

Kufiri i qarkullimit vjetor t xhirove pr biznesin e vogl nuk do t ndryshoj. Kshtu u shpreh kryeministri Berisha n mbledhjen e grupit parlamentar demokrat, ku tha se ekzekutivi mbetet i angazhuar n mbrotje t biznesit t vogl, duke sqaruar se pr kt arsye qeveria ka vendosur t zbres TVSH–n pr t gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.331Z

Boja e keqe e zgjedhjeve

Timori Lindor, nj vend i largt, ka zhvilluar nj luft gati n t njjtn koh m Kosovn. Atje lufta ka qen ndryshe, nj vend tjetr dhe nj ishull q zhvillohej n nj situat tjetr. Megjithat, ata jan pavarsuar para Kosovs, pas vendosjes s rendit dhe zgjedhjeve t suksesshme. N Timor kishte ndodhur dika e veant.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.862Z

Zbulohet planeti m i ri

Studieusit e hapsirs kan zbuluar planetin m t vogl t gjetur deri m tani jasht sistemit diellor. Zbulimi mbart nj rndsi t veant pasi planeti n fjal sht me i afrti me tokn nga planet e ndodhura jasht sistemit diellor. Studimet kan nj tjetr rndsi t veant pasi mendohet t gjenden t tjer planete ku jetoh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.395Z

Si po luajnë fqinjët me turizmin

Konkurrentt Dy konkurrentt direkt t Shqipris, Mali i Zi dhe Kroacia, t cilt shtrihen prgjat vijs bregdetare t Adriatikut, kan nisur me koh zbatimin e strategjis pr zhvillimin. T dyja vendet i kan kuptuar potencialet q ofrojn dhe po i japin rndsi rritjes s t ardhurave nga turizmi. Mali i Zi, si vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.571Z

Gjueti e re kundr Bin Ladenit

SHBA-ja do t inicioj prpjekjet e reja pr t zbuluar Osama Bin Ladenin, pr t cilin besohet se fsheht n rajonin malor mes Pakistanit dhe Afganistanit, ka deklaruar nj zyrtar i lart amerikan. Raportet e shrbimeve t inteligjencs sugjerojn se shefi i Al Qaids gjendet diku n rajonin e Vaziristanit Verior,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.501Z

Nefrologji, mjekët: Sëmundjet e veshkave, sfidë e shoqërisë

sht mbajtur dje n salln qendrore t hotel “Adriatikut” n plazh Durrs, konferenca e 10-t e Nefrologjis Kronike (smundjes s veshkave), e cila ka mbledhur mjek nga klinikat e vendit, si dhe profesort tan m t mir, por edhe tre profesor italian. Duke folur pr rndsin e ksaj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama