Rezultate te kerkimit per termin: +Rndsi

Total: 424
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.566Z

Investimet e huaja, tregues për qendrueshmërinë ekonomike

Shqipria nuk sht n kriz ekonomike dhe kt po e tregon edhe shtimi i investimeve t huaja. N kt mnyre u sht kundrprgjigjur akuzave t opozits pr kriz ekonomike, Ministri i Transporteve, Sokol Olldashi, gjat prezantimit t nj investimi gjerman n portin m t madh detar t vendit, at t Durrsit. Sokol Olldash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.421Z

Presidenti rumun, në Tiranë: Arumunët, minoritet kombëtar

Presidenti rumun, Traian Basescu, mbrrin n Tiran me krkesn pr shpalljen minoritet kombtar t arumunve. N vizitn e tij njditore n Tiran, z. Basescu u takua me kreun e shtetit shqiptar, Bamir Topi, Kryeministrin Sali Berisha dhe kryetaren e Kuvendit, Topalli, ku kan biseduar pr shtj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.370Z

OSBE, ndihmë Shqipërisë për demontimin

Ministria e Mbrojtjes dhe OSBE-ja nnshkruan dje nj marrveshje dypalshe pr shkatrrimin e lndve kimike joluftarake t mbetura nga e kaluara dhe nj ndihm pr disa sharra q do t ndihmojn procesin e demontimit n Mjeks. “Ky projekt ka rndsi pr sigurin e transportimit t municioneve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.636Z

Thai: Respekt pr Zgjedhjet

Kryeministri Hashim Thai ka thn se t gjith duhet ta pranojn vuln dhe vullnetin e sovranit dhe se zgjedhjet e s diels kan fitues. Tash ai proces sht prmbyllur. sht me rndsi q procesin q jemi duke kaluar tani, t ankesave, parashtresave t ndryshme, assesi t mos politizohet dhe t mos ket ndikime apo p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.917Z

Bisedime sekrete, Prishtinë-Beograd

Opozita kosovare akuzon qeverin: Po negociohet larg opinionit N Kosov ka dit q flitet pr nisjen e negociatave sekrete mes Beogradit dhe Prishtins. Kt tez dje e ka nxjerr n publik vet opozita, e cila e ka akuzuar qeverin se po punon n fshehtsi. Shefi i grupit parlamentar t Aleancs pr Ardhmrin e Kosov

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.872Z

Puna e zez, akt penal

Kryeministri Sali Berisha deklaroi n mbledhjen e sotme t qeveris se puna n t zez nuk do t trajtohet m si nj problem civil, por si nj problem penal. Berisha e ka cilsuar punn n t zez si nj problem shum madhor, ndrsa krkoi q t prcaktohen sanksione ligjore me t rrepta pr ata pundhns q mbajn puntort n t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.056Z

Brukseli: Funksionimi i institucioneve, parim bazë i demokracisë

Ministri i Jashtm i Belgjiks, Steven Vanackere, vendi i t cilit ka Presidencn e rradhs s Bashkimit Europian, shprehet se funksionimi i institucioneve sht parim baz i demokracis dhe ai ka shum rndsi n prmbushjen e kritereve te Kopenhagenit. N nj intervist pr BBC, ai vlerson se n nj koh q autoritetet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama