Rezultate te kerkimit per termin: +Rndsi

Total: 424
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.395Z

Si po luajnë fqinjët me turizmin

Konkurrentt Dy konkurrentt direkt t Shqipris, Mali i Zi dhe Kroacia, t cilt shtrihen prgjat vijs bregdetare t Adriatikut, kan nisur me koh zbatimin e strategjis pr zhvillimin. T dyja vendet i kan kuptuar potencialet q ofrojn dhe po i japin rndsi rritjes s t ardhurave nga turizmi. Mali i Zi, si vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.571Z

Gjueti e re kundr Bin Ladenit

SHBA-ja do t inicioj prpjekjet e reja pr t zbuluar Osama Bin Ladenin, pr t cilin besohet se fsheht n rajonin malor mes Pakistanit dhe Afganistanit, ka deklaruar nj zyrtar i lart amerikan. Raportet e shrbimeve t inteligjencs sugjerojn se shefi i Al Qaids gjendet diku n rajonin e Vaziristanit Verior,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.501Z

Nefrologji, mjekët: Sëmundjet e veshkave, sfidë e shoqërisë

sht mbajtur dje n salln qendrore t hotel “Adriatikut” n plazh Durrs, konferenca e 10-t e Nefrologjis Kronike (smundjes s veshkave), e cila ka mbledhur mjek nga klinikat e vendit, si dhe profesort tan m t mir, por edhe tre profesor italian. Duke folur pr rndsin e ksaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.405Z

Turizmi Malor, në përfundim rruga drejt Valobonës

Prfundon asfaltimi i 16 km t segmentit rrugor Bajram Curri –Margegaj – Dragobi, pjes e rrugs turistike Bajram Curri – Valbon me nje gjatsi totale 27 km. Ndrkoh q n pjesen e mbetur, Dragobi – Valbon prej 11 km kan mbaruar punimet e trases s rrugs dhe pritet t filloj asfaltimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.266Z

Çdo lëvizje koordinohet nga protokolli i shtetit

Ceremoniali Vizita e prfaqsuesve shqiptar n OKB prtej rndsis q ka n pikpamje politike prfaqson nj angazhim serioz protokollar. Kshtu, vendimi i Kshillit t Ministrave, nr.229 i 23 prillit 2004, prcakton qart detyrat e protokollit t shtetit n raste t vizitave jasht t tri personaliteteve kryesore. Kap

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.208Z

Asambleja e PS, shkelen afatet statutore

Aksioni politik opozitar krkon riformatim prball sfidave t reja t vjeshts Kriza q karakterizon vendin q prej 1 viti ka ln n periferi t vendimmarrjes nj aspekt formal, por me rndsi t zhvillimeve politike n vend: konstituimin n form zyrtare t politikave kryesore. Partia Socialiste, q prfaqson esencn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.176Z

FT: Prpjekje e kot e Serbis

Gazeta prestigjioze londineze "The Financial Times" ka botuar t mrkurn nj artikull pr ditn e par t procesit rreth ligjshmris s shpalljes s pavarsis s Kosovs para Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis (GJND) n Hag. Ngritja e ksaj shtjeje (nga Serbia n GJND) sht ushtrim i kot i Serbis, i ka thn gazets The

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama