Rezultate te kerkimit per termin: +Robit

Total: 515
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.072Z

Sekuestrohen 12 dynymë truall në Malin e Robit

Sokol ÇoboZbardhet vendimi i gjykatës, prona ishte kënetë shtetërore dhe është kthyer si pyll  Një truall prej 12 dynymësh është sekuestruar në Malin e Robit, Kavajë, pranë vijës bregdetare. Prona është konsideruar pyll kur në fakt ka qenë thjesht zonë moçalore në pronësi të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.448Z

Mali i Robit, mbivendosja në vitin 2009

Hetimi Prokuroria e Tiranës ka sekuestruar të gjithë dokumentacionin e Agjencisë Kombëtare të Pronave, teksa janë shfaqur dhjetëra parregullsi për “kthim prone”. Abuzimi i fundit i ish-zyrtarëve të AKP-së është trualli në zonën e “Malit të Robit” nga ku dysh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.543Z

Mali i Robit pa ujë, ankohen pushuesit e banorët

Ndonëse është një prej zonave më të preferuara të turistëve gjatë sezonit të verës, Mali i Robit në Kavajë prej disa kohësh banorë dhe turistë po përballen me mungesën e ujit të pijshëm. Edhe pse u p&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.034Z

Aksidentet dy te vdekur prane Malit te Robit

Nje aksident i rende rrugor me pasoje vdekjen e dy personave eshte regjistruar para pak castesh ne aksin rrugor Kavaje-Plepa. Lajmin e bejne te ditur burime prane policise rrugore sipas te cilave ngjarja ka ndodhur prane Malit te Robit ku jane perplasur dy automjete. Sipas burimeve trajl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.466Z

Prokuroria, kontroll në vilën e Mediut në Malin e Robit

  TIRANË- Prokuroria e Përgjithshme zbarkon në fshatin turistik në vendin e quajtur "Mali i Robit", për të kryer verifikimin e vilës së ish-Ministrit të Mbrojtjes Fatmir Mediu dhe të akuzuarit për vrasje masive, presidentit të kompanisë "Albademil", Mihal Delijorgji. Burimet zy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.425Z

Mali i Robit në Kavajë, pushuesit ankohen për ujin e pijshëm

Një nga zonat më të frekuentuara turistike në bregdetin e Kavajës, sic është Mali i Robit vazhdon të përballet me probleme serioze sa i përket furnizimit me ujë të pijshëm.   Ndonese kjo zonë ka fluksin më të mad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.124Z

Gjarpri lë pa drita Malin e Robit

Një pjesë e zonës së Malit të Robit në Kavajë ka mbetur pa energji elektrike dhe shkak për këtë është një gjarpër në një kabinë elektrike. Sipas OSHEE-së, rreth orës 11.30 u stakua linja 35kv Shkozet-Kavajë. Brigada e OSHEE-së është nisur të verifikojë avarinë dhe defekti u

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama