Rezultate te kerkimit per termin: +Rom

Total: 8444
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.474Z

Berisha:Incidenti me komunitetin rom, i papranueshëm

Incidenti i fundit i ndodhur me komunitetin rom dhe dëbimi i romëve nga çadrat e tyre është një ngjarje e papranueshme dhe e shëmtuar. Kreu i qeverisë Sali Berisha gjatë takimit me përfaqësues të komunitetit rom ndër të tjera u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.313Z

Totozani, anëtar nderi i komunitetit rom

Titulli Instituti i Kulturës Rome i dorëzoi dje Avokatit të Popullit, Igli Totozani, titullin Romanipe Honoris Causa, duke e njohur atë si një anëtar nderi të komunitetit rom dhe si Amaro Avokat I Ko Sundal (Avokati ynë në botë) për vlerësimin e pamasë dhe mbështetjen e ndier me zemër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.864Z

Real Rom regjistrohet në FBOXK

Klubi rom i boksit nga Graçanica, Real Rom të enjten është regjistruar në Federatën e Boksit të Kosovës (FBOXK), duke u bërë kështu klubi i parë nga minoritetet që jetojnë në Kosovë që hyn nën ombrellën e kësaj federate. Ndërsa Real Rom të premten në Graçanicë do ta mbaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.647Z

“Berisha po manipulon komunitetin rom”

09/04/2009  Akuza e Milos Kreu i Demokracisë Sociale, Paskal Milo reagoi dje lidhur me deklaratën e bërë nga kryeministri Berisha për pajisjen me karta identiteti falsa për komunitetin rom. Nisur nga kjo deklarët, PDS akuzoi qeverinë se po manipulon komunitetin rom. Vendimi i fundi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:09.526Z

Bashkia, një kopësht për fëmijët rom

Tiranë- Një kopësht më vete për fëmijët e komunitetit rom në Allias. Kjo është dhurata e bashkisë së Tiramës për këta fëmijë, në bashkëpunim me biznesin privat. Sipas bashkisë, ky kopësht do të fillojë funksionimin gjatë këtij fundviti dhe në ambientet e tij do të akomod

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.080Z

Withers::Më shumë vëmendje për komunitetit rom

Ambasadori i SHBA-së, John Withers ka kërkuar më shumë vëmendje për komunitetit rom dhe zbatimin e projekteve në ndihmë të tyre. Pas takimit me komunitetin rom Withers tha se ky komunitet nuk ka as elementet bazë të jetesës. "Situata është me të vërtetë pikëlluese", u shpreh Wit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.254Z

Shoqëria Civile e komunitetit rom peticion: Legalizoni barakat e romëve

TIRANE- Shoqëria Civile e komunitetit rom i ka dërguar sot një peticion Komisionit të Veprimtarisë Prodhuese, ku kërkojnë legalizimin e barakave të romëve. Shoqëria Civile e komunitetit rom shprehet se “S’kemi ende një përgjigje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama