Rezultate te kerkimit per termin: +Romeo

Total: 2195
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.970Z

10 vjet burg për Romeo Lekën

Romeo Leka dënohet me 10 vjetë burg. I akuzuar për pengmarrje dhe për vjedhje të bankës të ndodhur në datën 19 mars të 2010, Romeo Leka ka thënë në seancën e fundit në Gjykatën e Krimeve të Rënda se Gjykata duh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.605Z

“Romeo e Zhuljeta” premierë suksesi në TKOB

Baleti “Romeo dhe Zhulieta”, vënë në skenë nga koreografi bullgar Peter Lukanov, rezultoi një nga premierat më të suksesshme në skenën e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit. Tragjedia shekspiriane u ngjit në skenë të shtunën në mbrëmje si një balet klasik, dhe si e tillë mo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.575Z

Vrasja e Romeo Fejzullahut, zbulohen autorët

VLORË- Policia e Vlorës ka identifikuar dy prej 3 autorëve të vrasjes së Romeo Fejzullaut e kryer në 30 dhjetor të vitit të shkuar. Burime zyrtare të policisë bëjnë të ditur se janë shpallur persona të kërkim dy prej autorëve të dyshuar të këtij krimi bëhet fjalë për 31-vjecar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.365Z

Kush është Romeo Leka

Policia Menjëherë pas zgjidhjes së kësaj situate në një konferencë për shtyp ka dalë drejtori i Policisë së Tiranës, Tonin Vocaj, dhe komandanti i repartit RENEA, të cilët kanë treguar detajet e operacionit për kapjen e Romeo Lekës, i cili ishte person me precedentë penalë. Vocaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.423Z

Romeo dhe Zhuljeta sonte premiera e Baletit

Teatri i Operes dhe Baletit shfaq sonte premiere baletin me tri akte Romeo dhe Zhuljeta me muzike te Sergej Prokofiev bazuar ne tragjedine me te njejtin titull nga Uiliam Shekpir. Vepra eshte punuar nga koreografi bullgar i ftuar per kete premiere Peter Loukanov. Ne rolet protagoniste ne premiere

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.149Z

Carlo Bruni: Romeo dhe Zhulieta, sipas kushteve shqiptare

Carlo Bruni Për të, Romeo dhe Zhulieta nuk është thjeshtë ajo historia e famshme e Shekspirit. Është diçka më shumë, që na përket të gjithëve, që na flet të gjithëve.Prej muajit dhjetor regjisori italian, Carlo Bruni, ka ardhur disa herë në Tiranë. Në fillim njohja, pastaj përz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.331Z

"Romeo kishte pasion peshkimin qe ne vegjeli"

Nje pjese e familjareve te tre peshkatareve te humbur i jane drejtuar dites se djeshme portit te Shengjinit, per te ndjekur nga afer operacionin e kerkim-shpetimit. Mesohet se nje prej tyre eshte edhe vellai i Romeo Pullazit, Arbeni, i cili ka marre kontakte me te humburit qe prej dites se hene dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama