Rezultate te kerkimit per termin: +Romeo

Total: 2195
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.956Z

Romeo dhe Zhuljeta shfaqje ne teater

brbrHistori dashurie ne kohe lufte urrejtje dhe hakmarrjesh keni degjuar shpesh por si kjo qe sjell ne skene Serbia dhe Kosova ne Tirane jo Nje Romeo dhe Zhuljeta teresisht ndryshe qe flasin ne serbisht dhe shqip njekohesisht duke universalizuar gjuhen e dashurise Romeo i interpretuar nga aktori i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.838Z

Romeo Pullazi kerkohet nga Italia

Artan Cena TIRANE - Nga viktime e tragjedise se janarit, ku nje gomone u permbys dhe humben jeten dy peshkatare, Romeo Pullazi eshte i kerkuar nga drejtesia italiane. Nga sa mesohet prej te dhenave te medies italiane, emri i Romeo Pullazi gjendet mes 16 te tjereve ndaj te cileve ishte leshuar urdhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.485Z

“Romeo dhe Zhuljeta”, rumune

22/07/2010 Dic: Fotot nga Prof. Schaefer & Orestia Kapidani Mbrëmje befasuese, dinamike dhe dashuri hyjnore në muzikalin “Romeo dhe Zhuljeta” të Teatrit Kombëtar të Operetës së Bukureshtit, Rumani Nata e katërt e festivalit ndërkombëtar të teatrit që organizohet në Butrint ka befas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.699Z

Burg pa afat pengmarrësit Romeo Leka

Me nervozizëm e ka pritur seancen gjyqesore ne gjykaten e Krimeve te Renda, Romeo Leka, autori i grabitjes se bankes dhe pengmarrjes se nje vajze, pak dite me pare ne qender te Tiranës.Me te njejten veshje si diten e pengmarrjs, Romeo Leka, qëndronte nervoz pas hekurave ne sallen e gjyqit, perbal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.970Z

10 vjet burg për Romeo Lekën

Romeo Leka dënohet me 10 vjetë burg. I akuzuar për pengmarrje dhe për vjedhje të bankës të ndodhur në datën 19 mars të 2010, Romeo Leka ka thënë në seancën e fundit në Gjykatën e Krimeve të Rënda se Gjykata duh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.605Z

“Romeo e Zhuljeta” premierë suksesi në TKOB

Baleti “Romeo dhe Zhulieta”, vënë në skenë nga koreografi bullgar Peter Lukanov, rezultoi një nga premierat më të suksesshme në skenën e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit. Tragjedia shekspiriane u ngjit në skenë të shtunën në mbrëmje si një balet klasik, dhe si e tillë mo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.575Z

Vrasja e Romeo Fejzullahut, zbulohen autorët

VLORË- Policia e Vlorës ka identifikuar dy prej 3 autorëve të vrasjes së Romeo Fejzullaut e kryer në 30 dhjetor të vitit të shkuar. Burime zyrtare të policisë bëjnë të ditur se janë shpallur persona të kërkim dy prej autorëve të dyshuar të këtij krimi bëhet fjalë për 31-vjecar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama