Rezultate te kerkimit per termin: +Rritet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:09.942Z

Cani: Ekonomia nuk rritet me borxhe (VIDEO)

Ish-guvernatori Shkëlqim Cani argumenton se heqja e kufirit borxhit nuk është alternativa më e mirë për të nxitur ekonominë. Në një interviste për Vizion Plus, ai shpjegon se mirëqenia nuk rritet me borxhe, aq më tepër kur pjesa e madhe e parave qarkullojnë në një num

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.278Z

Energjia, fatura rritet 20 %

Ulja e sasise se energjise qe paguhet me cmimi te ulet do te godase fort buxhetet e familjeve. Ulja ne 210 kilovat ore konsum ne muaj, nga 300 qe eshte aktualisht, sikunder pritet te propozoje ERE, fatura e shpenzimeve per nje familje rritet minimalisht 20 per qind.Aktualisht nje familj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.436Z

Raporti i OKB Shqiperi rritet papunesia

Raporti i OKB Shqiperi rritet papunesia E marte 22 Janar 2013 1251 p styletext-align justify p Raporti i OKB Shqiperi rritet papunesiaAgjencia per Pune ne Kombet e Bashkuara paralajmeron rritje te papunesise ne shkalle globale si pasoje e krizes se pergjithshme ekonomike Ne raportin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.561Z

Rritet ekonomia botërore

Ekonomia botërore do të shënojë rritje prej 4.75 për qind gjatë këtij viti. Si meritë kryesore për këtë gjë do të kenë tregjet, bëri të ditur Organizata për Bashkëpunim Ekonomik dhe Zhvillim (OECD) në projeksionet e rishqyrtuara. Organizata paralajmëroi se kriza e borxheve ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.794Z

Rritet numri i viktimave në Bangladesh

Numri i viktimave nga shembja e një ndërtese në Bangladesh vijon të rritet, ndërsa ekipet e kërkimit gjetën trupa të tjerë në rrënojat e mbetura. Zyrtarët e Bangladeshit thanë të dielën se 22 trupa të tjerë u gjetën në rrënojat e një ndërtese tetë-katëshe në të cilën gjend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.460Z

Paga minimale rritet 10 për qind

09/05/2005  Për efekt të rritjes së pagës minimale rritet dhe kontributi që duhet paguar Rritet kontributi për fermerët, jo më 900 lekë por në bazë të pagës 4.500 lekë Paga minimale nuk do të jetë më e vogël se 12.514 lekë pas 1 qershorit, duke u rritur me 10 për qind.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.101Z

Japoni rritet bursa me 47 perqind

Japoni rritet bursa me 47 perqind E premte 05 Prill 2013 1158 p styletext-align justify Japoni rritet bursa me 47 perqindBursa e Tokios ka kapur vleren me te larte qe prej pese vjetesh me nje rritje prej 47 perqind kete te premte pas injektimit te nje pakete stimuluese nga ana e Bankes Qendrore

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama