Rezultate te kerkimit per termin: +Rritet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.504Z

Porto Romano, rritet kostoja e pontilit

Vlera e projektit për ndërtimin e pontilit ku do të transportohet karburant shtohet me rreth 2.1 miliardë lekë, si pasojë e disa elementëve të paparashikueshëm. Përveç kësaj, projekti do të shtyhet për dy muaj të tjerë, duke i dhënë kohë edhe kompanive të karburantit që t‘i zh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:09.524Z

Rritet krimi ekonomik dhe kunder pasurise

Sektori i Krimit Ekonomik dhe Financiar ne Elbasan evidentohen 50 vepra penale me shume gjate vitit 2008. Burime zyrtare bene me dije se jane regjistruar 155 vepra penale ne kete fushe, nga te cilat 4 jane ende te pazbuluara. Persa i perket krimit te organizuar, jane evidentuar 50 vepra penale ne 11

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.676Z

Kosove, rritet trafiku i qenieve njerezore

Policia e Kosoves ka dhene alarmin se numri i personave qe kane rene pre e trafikut te qenieve njerezore ne vitin 2008 eshte rritur krahasuar me 2007-en. Ne nje konference per shtyp, kreret e policise kosovare kane saktesuar se numri i viktimave te trafikut nga 32 qe ka qene ne 2007 ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.806Z

Rritet numri i fëmijëve të braktisur

Jonida Tashi Megjithëse vendi ynë numëron vetëm 618 fëmijë jetimë, braktisja e fëmijëve po shndërrohet në një fenomen tepër shqetësues për shoqërinë shqiptare. Vetëm gjatë vitit 2008, familjet shqiptare kanë braktisur 169 fëmijë, të cilët i shtohen numrit të fëmijëve jet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.505Z

Rritet tensioni mes Irzaelit e Hezbollah

Ushtria izraelite ka ndermarre nje numer sulmesh ajrore kunder disa godinave ne Rripin e Gazes. Burimet izraelite thane se kane goditur nje kompleks sigurie te Hamasit ne Gaza dhe disa tunele qe perdoren per furnizim me arme nga Egjipti, por nuk ka patur asnje viktime. Sulmet erdhen pas plagosjes se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.716Z

Britani, rritet kostoja e operacioneve ushtarake

Kostoja e operacioneve ushtarake te ushtrise britanike ne Irak dhe Afganistan gjate vitit te kaluar eshte rritur me 50 per qind. Lajmin e ben te ditur Ministria e Mbrojtjes ne Londer, sipas te ciles ne total shpenzimet kane shkuar ne 4.5 miliarde sterlina. Sipas burimeve, behet fjale per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.095Z

Rritet tregtia për shkurtin, thellohet deficiti

Për muajin shkurt, kemi eksportuar rreth 75 milionë USD mallra, por deficiti arrin në afro 250 milionë USD TIRANË- Shqipëria shënoi një rritje të aktivitetit ekonomik gjatë muajit shkurt 2009, ku, si eksportet ashtu dhe importet, kanë qenë më të larta në krahasim me muajin paraardhë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama