Rezultate te kerkimit per termin: +Rritet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.561Z

Rritet ekonomia botërore

Ekonomia botërore do të shënojë rritje prej 4.75 për qind gjatë këtij viti. Si meritë kryesore për këtë gjë do të kenë tregjet, bëri të ditur Organizata për Bashkëpunim Ekonomik dhe Zhvillim (OECD) në projeksionet e rishqyrtuara. Organizata paralajmëroi se kriza e borxheve ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.794Z

Rritet numri i viktimave në Bangladesh

Numri i viktimave nga shembja e një ndërtese në Bangladesh vijon të rritet, ndërsa ekipet e kërkimit gjetën trupa të tjerë në rrënojat e mbetura. Zyrtarët e Bangladeshit thanë të dielën se 22 trupa të tjerë u gjetën në rrënojat e një ndërtese tetë-katëshe në të cilën gjend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.460Z

Paga minimale rritet 10 për qind

09/05/2005  Për efekt të rritjes së pagës minimale rritet dhe kontributi që duhet paguar Rritet kontributi për fermerët, jo më 900 lekë por në bazë të pagës 4.500 lekë Paga minimale nuk do të jetë më e vogël se 12.514 lekë pas 1 qershorit, duke u rritur me 10 për qind.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.101Z

Japoni rritet bursa me 47 perqind

Japoni rritet bursa me 47 perqind E premte 05 Prill 2013 1158 p styletext-align justify Japoni rritet bursa me 47 perqindBursa e Tokios ka kapur vleren me te larte qe prej pese vjetesh me nje rritje prej 47 perqind kete te premte pas injektimit te nje pakete stimuluese nga ana e Bankes Qendrore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.568Z

Tiranë- Çmimi i ujit të pijshëm rritet me 36%

Tiranë- Duke filluar nga 1 janari 2012 qytetarët e Tiranës do të paguajnë më shumë për ujin e pijshëm, në masën 36%. Ky vendim u mor ditën e djeshme nga Enti Rregullator i Ujit pas propozimit të UKT-së për rritjen e tij në 55 lekë për metër kub. Ndërkaq konsumatorët familjarë d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.988Z

Rritet çmimi i ujit dhe lëngjeve

Çmimet e lëngjeve dhe ujit mineral të paketuar kanë pësuar një rritje të pazakontë gjysmën e dytë këtij viti. Pas rënies sistematike dy vitet e fundi, çmimet e pijeve të buta dhe ujit janë shtrenjtuar. Sipas të dhënave të INSTAT çmimet e produkteve në fjalë u rritën me 2.7 %

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:11.942Z

Jeni bie dhe bursa rritet

Gazeta ShqipQeveria e re në Japoni Monedha e Japonisë, jeni, ra në nivelin më të ulët kundrejt dollarit në 20 muajt e fundit, ndërkohë që bursa e Tokios shënoi rritje të shpejtë si pasojë e premtimeve të qeverisë së re për të kryer stimuj të mëtejshëm monetarë dhe për të luf

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama