Rezultate te kerkimit per termin: +Rritet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.101Z

Japoni rritet bursa me 47 perqind

Japoni rritet bursa me 47 perqind E premte 05 Prill 2013 1158 p styletext-align justify Japoni rritet bursa me 47 perqindBursa e Tokios ka kapur vleren me te larte qe prej pese vjetesh me nje rritje prej 47 perqind kete te premte pas injektimit te nje pakete stimuluese nga ana e Bankes Qendrore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.568Z

Tiranë- Çmimi i ujit të pijshëm rritet me 36%

Tiranë- Duke filluar nga 1 janari 2012 qytetarët e Tiranës do të paguajnë më shumë për ujin e pijshëm, në masën 36%. Ky vendim u mor ditën e djeshme nga Enti Rregullator i Ujit pas propozimit të UKT-së për rritjen e tij në 55 lekë për metër kub. Ndërkaq konsumatorët familjarë d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.988Z

Rritet çmimi i ujit dhe lëngjeve

Çmimet e lëngjeve dhe ujit mineral të paketuar kanë pësuar një rritje të pazakontë gjysmën e dytë këtij viti. Pas rënies sistematike dy vitet e fundi, çmimet e pijeve të buta dhe ujit janë shtrenjtuar. Sipas të dhënave të INSTAT çmimet e produkteve në fjalë u rritën me 2.7 %

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:11.942Z

Jeni bie dhe bursa rritet

Gazeta ShqipQeveria e re në Japoni Monedha e Japonisë, jeni, ra në nivelin më të ulët kundrejt dollarit në 20 muajt e fundit, ndërkohë që bursa e Tokios shënoi rritje të shpejtë si pasojë e premtimeve të qeverisë së re për të kryer stimuj të mëtejshëm monetarë dhe për të luf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.349Z

Rritet çmimi i naftës në tregun botëror

Rritet ndjeshëm çmimi i naftës në tregun botëror. Ari i zi në tregjet ndërkombëtare ka njohur nivelin më të lartë në 17 muajt e fundit. Një fuçi nafte e papërpunuar u shit me 83.76 dollarë në bursën e Nju Jorkut. Rritja e vlerës së arit të zi pason rënien më të fundit të d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.855Z

FOTOT e adhurueshme/ Ai rritet së bashku me qenushin

Që të rritesh, duhet të flesh sa më shumë, nuk ka rëndësi nëse je njeri apo kafshë. Jessica Shyba dhe i shoqi i saj morën një qenush për fëmijët e tyre. Por ai krijoi një zakon që të flinte rregullisht së bashku me më të voglin e familjes, Beau. Jessica tani i poston fotot e t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.088Z

Do shtrenjtohen edhe akulloret, rritet çmimi i vaniljes

Share Në mbarë botën pritet të ketë shtrenjtim të çmimit të akulloreve këtë verë për shkak të rritjes së ndjeshme të çmimit për bimën e vaniljes. Vanilja është një nga aromat më të preferuara të akulloreve. Ajo rritet kryesisht në Madagaskar, Meksikë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama