Rezultate te kerkimit per termin: +Rritet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.568Z

Tiranë- Çmimi i ujit të pijshëm rritet me 36%

Tiranë- Duke filluar nga 1 janari 2012 qytetarët e Tiranës do të paguajnë më shumë për ujin e pijshëm, në masën 36%. Ky vendim u mor ditën e djeshme nga Enti Rregullator i Ujit pas propozimit të UKT-së për rritjen e tij në 55 lekë për metër kub. Ndërkaq konsumatorët familjarë d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.988Z

Rritet çmimi i ujit dhe lëngjeve

Çmimet e lëngjeve dhe ujit mineral të paketuar kanë pësuar një rritje të pazakontë gjysmën e dytë këtij viti. Pas rënies sistematike dy vitet e fundi, çmimet e pijeve të buta dhe ujit janë shtrenjtuar. Sipas të dhënave të INSTAT çmimet e produkteve në fjalë u rritën me 2.7 %

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:11.942Z

Jeni bie dhe bursa rritet

Gazeta ShqipQeveria e re në Japoni Monedha e Japonisë, jeni, ra në nivelin më të ulët kundrejt dollarit në 20 muajt e fundit, ndërkohë që bursa e Tokios shënoi rritje të shpejtë si pasojë e premtimeve të qeverisë së re për të kryer stimuj të mëtejshëm monetarë dhe për të luf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.349Z

Rritet çmimi i naftës në tregun botëror

Rritet ndjeshëm çmimi i naftës në tregun botëror. Ari i zi në tregjet ndërkombëtare ka njohur nivelin më të lartë në 17 muajt e fundit. Një fuçi nafte e papërpunuar u shit me 83.76 dollarë në bursën e Nju Jorkut. Rritja e vlerës së arit të zi pason rënien më të fundit të d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.855Z

FOTOT e adhurueshme/ Ai rritet së bashku me qenushin

Që të rritesh, duhet të flesh sa më shumë, nuk ka rëndësi nëse je njeri apo kafshë. Jessica Shyba dhe i shoqi i saj morën një qenush për fëmijët e tyre. Por ai krijoi një zakon që të flinte rregullisht së bashku me më të voglin e familjes, Beau. Jessica tani i poston fotot e t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.088Z

Do shtrenjtohen edhe akulloret, rritet çmimi i vaniljes

Share Në mbarë botën pritet të ketë shtrenjtim të çmimit të akulloreve këtë verë për shkak të rritjes së ndjeshme të çmimit për bimën e vaniljes. Vanilja është një nga aromat më të preferuara të akulloreve. Ajo rritet kryesisht në Madagaskar, Meksikë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.299Z

Kriza, KE: Ne Maqedoni do rritet papunesia

Komisioni Evropian ka paralajmeruar Maqedonine se GDP-ja e saj kete vit do te bjere me 0.3 per qind per shkak te efekteve te krizes ekonomike. Ne nje raport te publikuar sot nga KE per ekonomine, thuhet gjithashtu se papunesia ne Maqedoni do te rritet ne 35 per qind, nderkohe qe ne 2010-e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama