Rezultate te kerkimit per termin: +Rritet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.587Z

Borxhi publik do rritet

Borxhi publik do rritet E diel 07 Prill 2013 1435 Borxhi publik do rritetBorxhi publik rrezikon te rritet pertej shifres 638 te prodhimit te brendshem bruto kjo pasi rritja ekonomike per vitin 2012-te rezultoi shume me poshte parashikimeve me te cilat qeveria hartoi dhe me vone rishikoi buxhetin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.232Z

Obama: Papunesia do te rritet

Ne kuader te parashikimeve ekonomike, vetem pak kohe para mbajtjes se G20, presidenti Obama paralajmeron amerikanet se papunesia edhe per 2-3 muaj do te vazhdoje te rritet. “Ekonomia do te vazhdoje te permiresohet dhe te ripozicionoje themelet e saj, por papunesia ne Amerike do te v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.843Z

Bajrami, rritet cmimi i mishit

Tregtaret shqiptare nuk harrojne se muaji dhjetor ka hyre dhe kane nxituar te rritin menjehere cmimet. Brenda tre diteve cmimi i mishit rritet me 150 leke te reja dhe kjo nje dite para festes fetare te Kurban Bajramit. Tregtaret perfitojne gjithnje nga deshira dhe tradita e shqiptareve per te patur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.918Z

FMN: Borxhi publik do të rritet

Parashikimi Borxhi i jashtëm i Shqipërisë, sipas raportit të FMN-së për Europën Qendrore, Lindore dhe Juglindore, pritet të rritet këtë vit në 42.1% të PBB-së, nga 34.3% që ishte në 2014-n. Fondi parashikon se borxhi i qeverisë shqiptare do të rritet nga 72.6% e prodhimit kombëtar,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.891Z

Eurostat rritet papunesia ne eurozone

Eurostat rritet papunesia ne eurozone E premte 01 Mars 2013 1453 p styletext-align justify Eurostat rritet papunesia ne eurozone Pavaresisht optimizmit te krereve europiane papunesia ne vendet e eurozones po kap cdo muaj nivele rekord Sipas raportit te Eurostat per muajin janar norma e pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.801Z

Kinë, rritet bilanci i të vdekurve

Vazhdon të rritet bilanci i viktimave nga tërmeti në Kinën veriperëndimore. Agjencia zyrtare Xinhua raporton se 617 njerëz kanë vdekur në tërmetin që të mërkurën goditi një rajon të largët të Tibetit. Zyrtarët presin që bilanci i viktimave të rritet, pasi shumë njer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.747Z

Rritet çmimi i naftës

 Çmimi i naftës po rritet dita ditës, për të pestën ditë me radhë, duke shënuar në tregjet ndërkombëtare dje çmimin 66 dollarë për fuçi. Çmimet po rriten pasi u morën shenjat për rimëkëmbje nga kriza ekonomike në SHBA, konsumatori më i madh i naft

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama