Rezultate te kerkimit per termin: +Rritet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.918Z

FMN: Borxhi publik do të rritet

Parashikimi Borxhi i jashtëm i Shqipërisë, sipas raportit të FMN-së për Europën Qendrore, Lindore dhe Juglindore, pritet të rritet këtë vit në 42.1% të PBB-së, nga 34.3% që ishte në 2014-n. Fondi parashikon se borxhi i qeverisë shqiptare do të rritet nga 72.6% e prodhimit kombëtar,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.891Z

Eurostat rritet papunesia ne eurozone

Eurostat rritet papunesia ne eurozone E premte 01 Mars 2013 1453 p styletext-align justify Eurostat rritet papunesia ne eurozone Pavaresisht optimizmit te krereve europiane papunesia ne vendet e eurozones po kap cdo muaj nivele rekord Sipas raportit te Eurostat per muajin janar norma e pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.801Z

Kinë, rritet bilanci i të vdekurve

Vazhdon të rritet bilanci i viktimave nga tërmeti në Kinën veriperëndimore. Agjencia zyrtare Xinhua raporton se 617 njerëz kanë vdekur në tërmetin që të mërkurën goditi një rajon të largët të Tibetit. Zyrtarët presin që bilanci i viktimave të rritet, pasi shumë njer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.747Z

Rritet çmimi i naftës

 Çmimi i naftës po rritet dita ditës, për të pestën ditë me radhë, duke shënuar në tregjet ndërkombëtare dje çmimin 66 dollarë për fuçi. Çmimet po rriten pasi u morën shenjat për rimëkëmbje nga kriza ekonomike në SHBA, konsumatori më i madh i naft

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.729Z

Rritet ndjeshëm numri i adoleshenteve lesbike

Share Adoleshentet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë gjithmonë e më shumë kontakte seksuale me femra. Në këtë përfundim arrin një kërkim i realizuar nga Qendra Amerikane për Rritjen e Familjeve. Ndërkohë që lidhjet seksuale mes adoleshenteve janë rritu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.924Z

Rritet numri i vetevrasjeve ne Shkoder

Numri i vetevrasjeve ne Shkoder po rritet frikshem dhe per kete situate psikologet tregojne edhe profilin e personit qe rrezikon te vetendeshkohet. Numri i vetevrasjeve ne Shkoder po rritet. Pak dite me pare nje grua kreu aktin publikisht. U hodh nga ura e Bunes. Ne kendeveshtrimin e nje psikolog

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:09.942Z

Cani: Ekonomia nuk rritet me borxhe (VIDEO)

Ish-guvernatori Shkëlqim Cani argumenton se heqja e kufirit borxhit nuk është alternativa më e mirë për të nxitur ekonominë. Në një interviste për Vizion Plus, ai shpjegon se mirëqenia nuk rritet me borxhe, aq më tepër kur pjesa e madhe e parave qarkullojnë në një num

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama