Rezultate te kerkimit per termin: +Rritet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.747Z

Rritet çmimi i naftës

 Çmimi i naftës po rritet dita ditës, për të pestën ditë me radhë, duke shënuar në tregjet ndërkombëtare dje çmimin 66 dollarë për fuçi. Çmimet po rriten pasi u morën shenjat për rimëkëmbje nga kriza ekonomike në SHBA, konsumatori më i madh i naft

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.729Z

Rritet ndjeshëm numri i adoleshenteve lesbike

Share Adoleshentet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë gjithmonë e më shumë kontakte seksuale me femra. Në këtë përfundim arrin një kërkim i realizuar nga Qendra Amerikane për Rritjen e Familjeve. Ndërkohë që lidhjet seksuale mes adoleshenteve janë rritu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.924Z

Rritet numri i vetevrasjeve ne Shkoder

Numri i vetevrasjeve ne Shkoder po rritet frikshem dhe per kete situate psikologet tregojne edhe profilin e personit qe rrezikon te vetendeshkohet. Numri i vetevrasjeve ne Shkoder po rritet. Pak dite me pare nje grua kreu aktin publikisht. U hodh nga ura e Bunes. Ne kendeveshtrimin e nje psikolog

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:09.942Z

Cani: Ekonomia nuk rritet me borxhe (VIDEO)

Ish-guvernatori Shkëlqim Cani argumenton se heqja e kufirit borxhit nuk është alternativa më e mirë për të nxitur ekonominë. Në një interviste për Vizion Plus, ai shpjegon se mirëqenia nuk rritet me borxhe, aq më tepër kur pjesa e madhe e parave qarkullojnë në një num

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.278Z

Energjia, fatura rritet 20 %

Ulja e sasise se energjise qe paguhet me cmimi te ulet do te godase fort buxhetet e familjeve. Ulja ne 210 kilovat ore konsum ne muaj, nga 300 qe eshte aktualisht, sikunder pritet te propozoje ERE, fatura e shpenzimeve per nje familje rritet minimalisht 20 per qind.Aktualisht nje familj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.436Z

Raporti i OKB Shqiperi rritet papunesia

Raporti i OKB Shqiperi rritet papunesia E marte 22 Janar 2013 1251 p styletext-align justify p Raporti i OKB Shqiperi rritet papunesiaAgjencia per Pune ne Kombet e Bashkuara paralajmeron rritje te papunesise ne shkalle globale si pasoje e krizes se pergjithshme ekonomike Ne raportin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.561Z

Rritet ekonomia botërore

Ekonomia botërore do të shënojë rritje prej 4.75 për qind gjatë këtij viti. Si meritë kryesore për këtë gjë do të kenë tregjet, bëri të ditur Organizata për Bashkëpunim Ekonomik dhe Zhvillim (OECD) në projeksionet e rishqyrtuara. Organizata paralajmëroi se kriza e borxheve ësht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama