Rezultate te kerkimit per termin: +Rrjetet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.392Z

Studimi, rrjetet sociale përmirësojnë shëndetin mendor

E pohon një kërkim australian, që gjithsesi paralajmëron: Mund të shndërrohen në rrezik për ata që kanë prirjen të krahasojnë veten me të tjerët Përdorimi i rregullt i rrjeteve sociale ndihmon në një shëndet të mirë mendor. Kjo është ajo që del nga një studim i kryer në Univ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.637Z

Rrjetet sociale, shkatërruese për shëndetin mendor!

Qëndrimi gjatë në rrjetet sociale po kthehet në një ankth për të rinjtë të cilët shfaqin shenja depresioni, kanë ankthe dhe probleme me gjumin. Përmes një studimi të realizuar nga profesorët e Universitetit të Glasgow ku janë pyetur 460 persona të moshave 11 deri 17 për përdorim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.422Z

Rrjetet sociale dhe vetmia

Nga Oralda Lahe Ne jemi aty dhe nëse nuk komunikojmë në chat apo bisedojmë me atë që dëshirojmë. Në inbox bisedat janë të shpeshta me dikë që e njohim virtualisht gjithashtu dhe personalisht. Ne jemi aty gjendemi kudo postojmë foto duke vjedhur çaste nga jeta, koha moderne. Sa të p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.593Z

I braktisë rrjetet sociale

Iggy Azalea ka braktisur rrjetet sociale pas disa komenteve aspak të pëlqyeshme për të në Twitter. 24-vjeçarja australiane njoftoi të enjten se po largohej nga Twitter-i pasi i dukej “negativ dhe i lodhshëm”. Iggy, emri i vërtetë i s&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.924Z

Kastriot Islami shpërthen në rrjetet sociale

Kastriot Islami ka lënë një shënim të fortë në Facebook. Nuk i referohet asnjë personi apo emri, por një kategorie a tipologjie njerëzish, dhe kjo merret vesh nga një numër epitetesh të fortë, të llojit maskarenj, sharlatane, medioker, inferiore, hajdute, manjake, e n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:15.735Z

Studimi: Rrjetet sociale janë shumë femërore

Share Kompanitë e rrjeteve sociale po bëjnë më shumë përpjekje për të thithur meshkujt në faqe pasi një studim ka zbuluar se femrat përbëjnë aktualisht 58 përqind të përdoruesve. Numri i njerëzve që u bashkuan me rrjete të tilla si Facebook dhe Twitter u dy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.320Z

FOTOT/ Ndërkohë në rrjetet sociale ka plasur gallata

Paralajmërimi i opozitës se do të rrëzojë qeverinë për shkak të avionit të rrëzuar në Divjakë, ka shkaktuar një valë komentesh dhe gallate në rrjetet sociale. Nëse bie qeveria me këtë avion, çfarë duhej të binte me Gërdecin, pyesin disa.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama