Rezultate te kerkimit per termin: +Rusin

Total: 2637
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.428Z

Rasmussen prshndet fillimin e ri me Rusin

Sekretari i Prgjithshm i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen, prshndeti sot fillimin e ri n marrdhniet e aleancs transatlantike me Rusin, pasi q ato u tendosn dukshm pas krizs s vitit t kaluar n Gjeorgji. Mendoj se kjo vjesht paraqet nj fillim t ri n marrdhniet mes nesh, deklaroi Rasmussen gjat takimit q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.774Z

Obama 'nervozohet' me Rusinë

Tensionet janë rritur dramatikisht në territorin ukrainas të Krimesë, gjatë së premtes, teksa ambasadori i Ukrainës në Kombet e Bashkuara ka paralajmëruar Rusinë, të mos përshkallëzojë dhunën në kufijtë territorial&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.209Z

NATO pezullon takimet me Rusinë

​Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen, ka thënë se aleanca pezullon takimet me zyrtarët rusë dhe se do të rishikojë të gjithë bashkëpunimin e NATO-s me Rusinë. Njoftimi vjen në mes të tensioneve midis P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.528Z

Britaniku Hej mund rusin Valuev

BYRNBERG-Boksieri britanik Dejvid Hej ka fituar titullin e kampionit botëror në kategorinë super të rëndë në versionin WBA pasi që mbrëmë në Nyrnberg të Gjermanisë ka mundur rusin Nikolaj Valuev. Hej ka fituar titullin në takimin që është zhvilluar në 12 raunde dhe që është vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.592Z

Rasmussen kundrshton Rusin

Sekretari i Prgjithshm i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen, ka deklaruar sot se nuk sheh ndonj nevoj pr traktatin e ri t siguris, t propozuar nga Rusia, duke kundrshtuar kshtu thirrjet e Kremlinit pr aranzhmane t reja t siguris n Europ. Pas bisedave q zhvilloi me kryeministrin e Rusis, Vladimir Putinin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.065Z

Franca pezullon bashkëpunimin ushtarak me Rusinë

PARIS - Franca ka pezulluar shumicën e aktiviteteve të bashkëpunimit ushtarak me Rusinë, njoftoi sot ministri francez i Mbrojtjes, Jean-Yves Le Drian. “Franca ka pezulluar pjesën më të madhe të aktiviteteve të bashkëpunimit ushtarak me Rusin&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.217Z

Rasmussen: Rishqyrtohen raportet me Rusinë

BRUKSEL- Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen, tha sot në Bruksel se nuk ka parë shenjë se Rusia po i respekton përkushtimet e veta lidhur em Ukrainën. “Me keqardhje them se ne nuk shohim shenja se Rusia po i respekton përkushtimet e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama