Rezultate te kerkimit per termin: +Rusin

Total: 2637
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.831Z

Gjykata Kushtetuese miraton bashkimin e Krimesë me Rusinë

MOSKE- Gjykata Kushtetuese e Rusisë miratoi sot, njëzëri, traktatin mbi bashkimin e Krimesë me Rusinë, të nënshkruar një ditë më parë nga presidenti Vladimir Putin, njoftuan burime të ndryshme. “Gjykata Kushtetuese konfirmoi se t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.166Z

Obama: Nuk duam luftë me Rusinë, por...

Presidenti amerikan, Barack Obama, e ka fajësuar sot Rusinë për konfliktin në mes të ushtrisë ukrainase dhe forcave separatiste pro ruse në lindje të Ukrainës. Ai ka paralajmëruar që SHBA do të marrë në konsideratë opsionet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.024Z

Cameron i jep mesazh NATO-së lidhur me Rusinë

Kryeministri britanik, David Cameron, e ka paralajmëruar NATO-n që të rishikojë marrëdhënien e saj afatgjate me Rusinë për të reflektuar faktin që Moska aleancën veri-atlantike e sheh si “kundërshtar”. Në një letë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.709Z

Britania e gatshme të bashkëpunoj me Rusinë kundër ISIS-it

Zëdhënësi i qeverisë së Cameron-it në Britani të Madhe ka thënë se Shteti Islamik, dhe militantët e tij paraqesin rrezik sa për Rusinë aq edhe për Evropën, kështu që Londra duhet ta gjejë një mënyrë q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.933Z

Lukashenka akuzon Rusinë për shkelje rregullash

Presidenti i Bjellorusisë, Alyaksandr Lukashenka, ka akuzuar Rusinë për shkelje të rregullave të Unionit Doganor, duke ndaluar dërgesat ushqimore nga Bjellorusia në tregjet ruse. Lukashenka ka thënë në mbledhjen e qeverisë se Rusia ka shkelur t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:03.009Z

SHBA s’do konfrontim me Rusinë

htetet e Bashkuara kanë thënë se nuk kërkojnë “konfrontim me Rusinë”. Por, zëdhënësja e Departamentit amerikan të Shtetit, Jen Paski, ka paralajmëruar se Uashingtoni “nuk mund dhe nuk do të bëjë kompromis me par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.705Z

Edhe Transdniester pro bashkimit me Rusinë. Moldavia paralajmëron

MOLDAVI- Edhe Transdniestria, një rajon separatist i Moldavisë ka aplikuar për anëtarësim në Federatën Ruse. Lajmi është konfirmuar nga Irina Kubanskikh, zëdhënësja e parlamentit lokal, ku sipas saj ka nisur një apel për udhë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama