Rezultate te kerkimit per termin: +Rusin

Total: 2637
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.345Z

Gjeorgjia Sarkozy paralajmeron Rusine

Presidenti francez Nicolas Sarkozy deklaroi para mijëra gjeorgjianëve të mbledhur në kryeqytetin Tbilisi, se Rusia duhet t’i ndalë kërcënimet ndaj fqinjit të saj. Zoti Sark

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.002Z

Takimi per krizen ukrainase

Zyrtarë të lartë të Bashkimit Europian, Shteteve të Bashkuara, Rusisë dhe Ukrainës do të takohen javën e ardhshme për të diskutuar situatën e tensionuar në këtë vend. Ky do të jetë takimi i parë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.209Z

Ne Ukraine srsquoka armepushim

Pas rrëzimit të një helikopteri ushtarak, të martën, në Lindje të vendit, të dy palët në konfliktin ukrainas e kanë vënë në dyshim armëpushimin njëjavor të sapo hyrë në fuqi. Për një pre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.392Z

BE dilema e sanksioneve ruse

Duke e cilësuar krizën në Ukrainë si sfidën më serioze të sigurisë, që nga luftrat ballkanike të 1990, BE-ja vendosi një ditë më parë pezullimin e bisedimeve me Moskën për çështjen e vizave, e bashkë me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.076Z

Sanksionet japin efekte

Shtetet e Bashkuara thonë se “sanksionet perëndimore kundër Moskës pas ndërhyrjes në Ukrainë, po japin pasoja të dukshme mbi ekonominë ruse”. Pavarësisht kësaj, disa prej anëtarëve të Kongresit shprehë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:00.391Z

Nuk i njihni mirë serbët

Për ta kuptuar që liderët serbë nuk ndryshojnë kurrë, pavarësisht paraqitjeve publike si njerëz të moderuar , duhet kushtuar vëmendje intervistës së fundit të presidentit serb, Tomislav Nikoliq për një televizion rus, transme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.629Z

Peticion në faqen e Shtëpisë sëBardhë: Alaska t’i bashkohet Rusisë

SHBA- Pas tensionimit të marrëdhënieve mes Rusisë dhe SHBA-ve për shkak të referendumit që riktheu Krimen në zonë ruse, në faqen e Shtëpisë së Bardhë bëhet thirrje që Alaska të bashkohet me Rusinë.Në faqen

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama