Rezultate te kerkimit per termin: +Rusin

Total: 2637
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.002Z

Takimi per krizen ukrainase

Zyrtarë të lartë të Bashkimit Europian, Shteteve të Bashkuara, Rusisë dhe Ukrainës do të takohen javën e ardhshme për të diskutuar situatën e tensionuar në këtë vend. Ky do të jetë takimi i parë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.209Z

Ne Ukraine srsquoka armepushim

Pas rrëzimit të një helikopteri ushtarak, të martën, në Lindje të vendit, të dy palët në konfliktin ukrainas e kanë vënë në dyshim armëpushimin njëjavor të sapo hyrë në fuqi. Për një pre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.392Z

BE dilema e sanksioneve ruse

Duke e cilësuar krizën në Ukrainë si sfidën më serioze të sigurisë, që nga luftrat ballkanike të 1990, BE-ja vendosi një ditë më parë pezullimin e bisedimeve me Moskën për çështjen e vizave, e bashkë me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.076Z

Sanksionet japin efekte

Shtetet e Bashkuara thonë se “sanksionet perëndimore kundër Moskës pas ndërhyrjes në Ukrainë, po japin pasoja të dukshme mbi ekonominë ruse”. Pavarësisht kësaj, disa prej anëtarëve të Kongresit shprehë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:00.391Z

Nuk i njihni mirë serbët

Për ta kuptuar që liderët serbë nuk ndryshojnë kurrë, pavarësisht paraqitjeve publike si njerëz të moderuar , duhet kushtuar vëmendje intervistës së fundit të presidentit serb, Tomislav Nikoliq për një televizion rus, transme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.629Z

Peticion në faqen e Shtëpisë sëBardhë: Alaska t’i bashkohet Rusisë

SHBA- Pas tensionimit të marrëdhënieve mes Rusisë dhe SHBA-ve për shkak të referendumit që riktheu Krimen në zonë ruse, në faqen e Shtëpisë së Bardhë bëhet thirrje që Alaska të bashkohet me Rusinë.Në faqen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:03.011Z

Maqedonia nuk heq dorë nga gazi rus

Ka pasur vazhdimisht kritika se zyrtarët maqedonas nuk janë krejtësisht të qartë në qëndrimet e tyre nëse janë pro Evropës apo e mbajnë edhe lidhje edhe me Rusinë. Kjo është parë edhe kur u kërkua që të vendose

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama