Rezultate te kerkimit per termin: +Rusin

Total: 2637
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.629Z

Peticion në faqen e Shtëpisë sëBardhë: Alaska t’i bashkohet Rusisë

SHBA- Pas tensionimit të marrëdhënieve mes Rusisë dhe SHBA-ve për shkak të referendumit që riktheu Krimen në zonë ruse, në faqen e Shtëpisë së Bardhë bëhet thirrje që Alaska të bashkohet me Rusinë.Në faqen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:03.011Z

Maqedonia nuk heq dorë nga gazi rus

Ka pasur vazhdimisht kritika se zyrtarët maqedonas nuk janë krejtësisht të qartë në qëndrimet e tyre nëse janë pro Evropës apo e mbajnë edhe lidhje edhe me Rusinë. Kjo është parë edhe kur u kërkua që të vendose

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.504Z

Perendimi paralajmeron Rusine

Mbretëria e Bashkuar dhe SHBA-ja kanë paralajmëruar Rusinë të mos përdorë ndihmat humanitare si një pretekst për dërgimin e trupave në Ukrainën Lindore. “Çdo ndërhyrje e tillë do të ishte krejtës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.029Z

Gjenerali amerikan: Nëse Putini sulmon një vend anëtar të NATO-s, “e bajtë me shnet” luftën

Komandanti amerikan për Evropën, gjenerali Ben Hodgs, ka thënë se presidenti rus, Vladimit Putin, dëshiron që të shkatërroj NATO-në. “Jam i sigurt se Putini dëshiron që ta shkatërrojë Aleancën tonë. Jo, duke na sulmuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.039Z

Tenis, Nadal dhe Jankovic mbreterit e botes

Spanjolli dhe serbja ndodhen respektivisht ne vendet e para te renditjes se meshujve dhe femrave per muajin e fundit. Me i fituari i renditjes se re te ATP-se ose tenisit per meshkuj eshte spanjolli Ferrer. Ai ka arritur te zbrese rusin Davydenko nga vendi i peste, duke u ngjitur edhe nje pozicion

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.858Z

Arsenal-Arshavin, marreveshja drejt finalizimit

Duket shume afer momenti qe bashkon rusin Andrei Arshavin me skuadren angleze te Arsenal. Deshira e sulmuesit te Zenitit eshte plotesuar pasi pronaret e ish kampioneve te Rusise do ta lene te lire te bashkohet me “Topcinjte” e Londres. Transferimi i 28 vjecarit ne Londer eshte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:16.252Z

Mançesteri ndal vrullin e Arsenalit

“Topçinjtë” kaluan të parët në avantazh me rusin Andrei Arshavin në minutën e 40-të, por Uejn Runi barazoi me penallti në minutën e 14-të të pjesës së dytë.Pesë minuta pas golit të barazimit, mbrojtësi Diabi shënoi në portën e tij, duke u dhuruar fitoren vendasve të Mançes

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama