Rezultate te kerkimit per termin: +Rusin

Total: 2637
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.288Z

Keta mbron titullin WBC, nokauton rusin

Gjetan Keta është rishpallur kampion Euro-aziatik në boks pasi ka mposhtur në finale rusin Marat Kazev. Ndeshja u zhvillua në Bulqizë dhe nuk zgjati më shumë se tre pasi keta e mposhti me “knock out”.AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.018Z

NATO pezullon bashkëpunimin ushtarak me Rusinë

BRUKSEL- NATO ka pezulluar bashkëpunimin ushtarak me Rusinë. Ky vendim ka ardhur gjatë samitit të mbajtur sot në Bruksel. Ndërprerja e bashkëpunimit, ka ardhur si pasojë e konflikteve të Rusisë dhe ndërhyrjes së saj në Krime. (e.m/Balk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.295Z

Daçiq viziton Rusinë

Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiq, ka bërë të ditur se më 10 dhe 11 prill do të qëndrojë në Rusi. “Qeveria e Serbisë i kushton vëmendje të madhe zhvillimit të marrëdhënieve me Rusinë”, u ka thë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.837Z

Goditet avioni ukrainas, qeveriaakuzon Rusinë për sulmin

Një aeroplan ushtarak, tip SU-25 i forcave ajrore të Ukrainës është qëlluar ditën e sotme, teksa ky i fundit po kryente misionin e tij në Luhansk, ndërsa piloti ka arritur të dalë nga aeroplani dhe të shpëtojë.Lajmi konfirmohet ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.899Z

Merkel: Mund të rishikojmë bashkëpunimin me Rusinë mbi energjinë

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka thënë të hënën se për momentin ka arsye të mira për të vazhduar bashkëpunimin me Rusinë për energjinë, por ka shtuar se mund të ketë ndryshime në rast se Moska vazhdon të shkel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.595Z

Putin: Askush nuk mund ta frikësoj e izoloj Rusinë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka tërhequr vërejtjen se asnjë vend nuk mund ta “frikësoj” ose “izoloj” Rusinë. Gjatë fjalimit me rastin e Ditës së Shërbimeve të Sigurisë së Rusisë, zoti Putin, sot n&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.831Z

Gjykata Kushtetuese miraton bashkimin e Krimesë me Rusinë

MOSKE- Gjykata Kushtetuese e Rusisë miratoi sot, njëzëri, traktatin mbi bashkimin e Krimesë me Rusinë, të nënshkruar një ditë më parë nga presidenti Vladimir Putin, njoftuan burime të ndryshme. “Gjykata Kushtetuese konfirmoi se t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama