Rezultate te kerkimit per termin: +Rusin

Total: 2637
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.295Z

Daçiq viziton Rusinë

Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiq, ka bërë të ditur se më 10 dhe 11 prill do të qëndrojë në Rusi. “Qeveria e Serbisë i kushton vëmendje të madhe zhvillimit të marrëdhënieve me Rusinë”, u ka thë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.837Z

Goditet avioni ukrainas, qeveriaakuzon Rusinë për sulmin

Një aeroplan ushtarak, tip SU-25 i forcave ajrore të Ukrainës është qëlluar ditën e sotme, teksa ky i fundit po kryente misionin e tij në Luhansk, ndërsa piloti ka arritur të dalë nga aeroplani dhe të shpëtojë.Lajmi konfirmohet ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.899Z

Merkel: Mund të rishikojmë bashkëpunimin me Rusinë mbi energjinë

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka thënë të hënën se për momentin ka arsye të mira për të vazhduar bashkëpunimin me Rusinë për energjinë, por ka shtuar se mund të ketë ndryshime në rast se Moska vazhdon të shkel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.595Z

Putin: Askush nuk mund ta frikësoj e izoloj Rusinë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka tërhequr vërejtjen se asnjë vend nuk mund ta “frikësoj” ose “izoloj” Rusinë. Gjatë fjalimit me rastin e Ditës së Shërbimeve të Sigurisë së Rusisë, zoti Putin, sot n&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.831Z

Gjykata Kushtetuese miraton bashkimin e Krimesë me Rusinë

MOSKE- Gjykata Kushtetuese e Rusisë miratoi sot, njëzëri, traktatin mbi bashkimin e Krimesë me Rusinë, të nënshkruar një ditë më parë nga presidenti Vladimir Putin, njoftuan burime të ndryshme. “Gjykata Kushtetuese konfirmoi se t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.166Z

Obama: Nuk duam luftë me Rusinë, por...

Presidenti amerikan, Barack Obama, e ka fajësuar sot Rusinë për konfliktin në mes të ushtrisë ukrainase dhe forcave separatiste pro ruse në lindje të Ukrainës. Ai ka paralajmëruar që SHBA do të marrë në konsideratë opsionet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.024Z

Cameron i jep mesazh NATO-së lidhur me Rusinë

Kryeministri britanik, David Cameron, e ka paralajmëruar NATO-n që të rishikojë marrëdhënien e saj afatgjate me Rusinë për të reflektuar faktin që Moska aleancën veri-atlantike e sheh si “kundërshtar”. Në një letë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama