Rezultate te kerkimit per termin: +SSSASS

Total: 305
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.498Z

OKB, me shume pergjegjesi ne Afganistan

OKB do te marre pergjegjesi me te madhe ne Afganistan. Keshilli i Sigurimit ne Nju-Jork aprovoi njezeri rezoluten qe percakton se Misioni i OKB-se ne Afganistan duhet te ndihmoje ne rindertimin e vendit dhe te koordinoje perpjekjet nderkombetare per sigurine ne vend. Ministri i Jashtem gjerman, Fran

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.498Z

Nis dialogu per ribashkimin e Qipros

Rreth 34 vjet pas ndarjes se ishullit mesdhetar te Qipros te dyja palet ndermarrin kete te premte nje nisme te re per ribashkimin e vendit. Presidenti i ri i Qipros, Dimitris Kristofias, eshte takuar me udheheqesin politik te Qipros se Veriut, Mehmet Ali Talat. Te dy politikanet takohen ne zonen neu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.500Z

Lala, te verdhe kunder Duisburg

Altin Lala ka qene nje nder lojtaret me te levizshem ne takimin e djeshem, ku Hanoveri i tij e shihte veten mik ne Duisburg. Barazimi 1-1 ka qene nje rezultat i drejte, por per Altin Lalen, Hanoveri meritonte dicka me shume, edhe pse ai ishte pjese aktive e krejt 90 minutave. Lala u ndeshkua edhe me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.498Z

"Lufta ne Irak, rruge pa krye"

Peshkopi Volfgang Huber e ka cilesuar luften ne Irak si udhen me te shtrenjte dhe pa krye. Ne predikimin e tij te se premtes se madhe ne Berlin, kryetari i keshillit te kishes protestante ne Gjermani foli per nje rruge te vuajtjes dhe te mungeses se shpreses. Eshte e trishtuar e groteske, tha ai, qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.607Z

Gerdeci, Prodi shpreh ngushellime

Kryeministri Italian Romano Prodi ngushelloi nepermjet nje mesazhi dje qeverine shqiptare dhe kreun Berisha, per tragjedine e ndodhur ne Gerdec, duke theksuar se Italia eshte prane shqiptareve. "Ne kete moment te veshtire ndihem prane jush, familjareve dhe te afermve te viktimave e te plagosurve nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.499Z

Apeli i ul denimin Kulit

Protesta e Dinamos, nje prej klubeve qe nuk perfshihet ne listen anti-Duka, ka dhene efektin e duhur. Komisioni i Apelit prane FSHF-se i ka ulur denimin Bekim Kulit, nje prej protagonisteve absolute te sherrit te jashtezakonshem, qe plasi pas ndeshjes se Kupes se Shqiperise, Partizani-Dinamo (0-0),

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.500Z

Bumerangu kthehet prapa edhe ne hapesire

Nje astronaut japonez, qe gjendet aktualisht ne bordin e anijes kozmike nderkombetare ISS ne orbite, ka treguar qe nje bumerang kthehet perseru prapa edhe pse leshohet ne hapesire, pikerisht sic ndodh edhe ne toke. Astronauti Takao Doi ka leshuar bumerangun sic i ishte keshilluar nga kampioni i bote

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama