Rezultate te kerkimit per termin: +SSSASS

Total: 305
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.500Z

Vlora, moti bllokon peshkataret

Asnje problem nuk eshte shkaktuar diten e djeshme ne portin e Vlores edhe pse moti ka qene jo i mire. Era e forte ka shkaktuar dje det te trazuar, por nuk jane hasur probleme ne tragetet e linjes qe operojne ne Vlore. Ata jane ankoruar si zakonisht, duke shkarkuar keshtu pasagjeret e ardhur nga Ital

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.500Z

Tare e Bogdani thjesht spektatore

Igli Tare dhe Erion Bogdani, dy shqiptaret, qe luajne ne kategorine e pare te futbollit italian, Serie A, nuk jane aktivizuar asnje minute ne dy humbjet jashte shtepie te skuadrave te tyre. Tare ka qene i grumbulluar ne takimin Fiorentina-Lacio 1-0, por e ka pare ndeshjen nga stoli, ndersa "Bogu" is

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.497Z

Kamoleze: Shpresoj te Bogdani

Barazimi i arritur ne takimin Livorno-Rexhina mban firmen e sulmuesit shqiptar te Livornos, Erion Bogdani, i cili ndeshkoi skuadren e tij ne pjesen e dyte te takimit. Vleresimet i ka dhene vete trajneri i skuadres se Livornos, Kamoleze, qe sheh te Bogdani nje force me shume per arritjen e objektivit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.498Z

OKB, me shume pergjegjesi ne Afganistan

OKB do te marre pergjegjesi me te madhe ne Afganistan. Keshilli i Sigurimit ne Nju-Jork aprovoi njezeri rezoluten qe percakton se Misioni i OKB-se ne Afganistan duhet te ndihmoje ne rindertimin e vendit dhe te koordinoje perpjekjet nderkombetare per sigurine ne vend. Ministri i Jashtem gjerman, Fran

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.498Z

Nis dialogu per ribashkimin e Qipros

Rreth 34 vjet pas ndarjes se ishullit mesdhetar te Qipros te dyja palet ndermarrin kete te premte nje nisme te re per ribashkimin e vendit. Presidenti i ri i Qipros, Dimitris Kristofias, eshte takuar me udheheqesin politik te Qipros se Veriut, Mehmet Ali Talat. Te dy politikanet takohen ne zonen neu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.500Z

Lala, te verdhe kunder Duisburg

Altin Lala ka qene nje nder lojtaret me te levizshem ne takimin e djeshem, ku Hanoveri i tij e shihte veten mik ne Duisburg. Barazimi 1-1 ka qene nje rezultat i drejte, por per Altin Lalen, Hanoveri meritonte dicka me shume, edhe pse ai ishte pjese aktive e krejt 90 minutave. Lala u ndeshkua edhe me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.498Z

"Lufta ne Irak, rruge pa krye"

Peshkopi Volfgang Huber e ka cilesuar luften ne Irak si udhen me te shtrenjte dhe pa krye. Ne predikimin e tij te se premtes se madhe ne Berlin, kryetari i keshillit te kishes protestante ne Gjermani foli per nje rruge te vuajtjes dhe te mungeses se shpreses. Eshte e trishtuar e groteske, tha ai, qe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama