Rezultate te kerkimit per termin: +Sakramento

Total: 23
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.453Z

San Antonio vazhdon te shpresoje per titullin ne NBA

San Antonio mbetet me shpresë për ta mbyllur në vendin e parë sezonin e rregullt në kampionatin amerikan të basketbollit. Ish-kampionët fituan ndeshjen e radhës ndaj Minesotës, 104-86, duke dalë në vendin e parë në Konferencën Per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.739Z

Tërmet në kufirin meksikano-amerikan, dy të vdekur

Autoritetet meksikane kanë konfirmuar për CNN se të paktën dy persona kane gjetur vdekjen në Meksikali, në kufi me Shtetet e Bashkuara të Amerikës si pasojë e një tërmeti me magnitudë 7.2 që goditi Kaliforninë e Jugut. Disa banesa janë dëmtuar, dhe ka pasur dhe të plagosur. Nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.808Z

Dhëndri anulon dasmën, familja e nuses fton të pastrehët

Një dhëndër vendosi të anulojë martesën e tij, por familja e nuses vendosi të ftojë të pastrehët që të konsumojnë ushqimin në aktivitetin e prenotuar. Quinn Duane do martohej me Landon Borup në një ceremoni që kushton 35 mijë dollarë në një hotel luksoz në Sakramento, SHBA. Ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.920Z

Ja video: Shpëtoi Francën nga akti terrorist, e therin në SHBA

Spencer Stone, i vlerësuar si hero pasi neutralizoi një person që do kryente një sulm terrorist në Francë, është therur në Kaliforni, SHBA. Ai u sulmua teksa po mbronte një mik. Ai është në spital në gjendje të qëndrueshme, tha një zyrtar për BBC. Ngjarja ndodhi pas një sherri v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.223Z

KAMPIONATI I NBA. FLUTUROJNE LAKERS EDHE BRYANT

Top News - Los Anxheles Lejkërs tashmë besojnë më shumë se kurrë për vendin e parë në Konferencën e Perëndimit, duke mbajtur avantazhin e një ndeshje ndaj San Antonio dhe Finiks. Viktima e radhës për skuadrën e Kobi Brajant ka qenë Portland, që është nënshtruar me shifrat 96-83 n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.673Z

Kush është vajza që fitoi kurorën si Miss U.S.A?

Miss Nevada, Nia Sanchez, u kurorëzua si mbretëresha e bukurisë këtë të djelë, por kush është Nia Sanchez? Ajo ka studiuar për 12 vjet dhe zotëron shumë mirë artet marciale, dhe ka fituar nivelin e katërt të rripit të zi dhe është e është shumë e rëndësishme të mësojmë se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.498Z

Levizja 8220Tea Party8221 shton trysnine ndaj demokrateve

Levizja konservatore ne SHBA Tea Party mbajti mitingje ne disa qytete te Shteteve te Bashkuara duke premtuar se do te forcoje opoziten kunder politikave te demokrateve dhe se do te mobilizoje nje numer te konsiderueshem votuesish per zgjedhjet per Kongresin amerikan te cilat zhvillohen ne nentor. D

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama