Rezultate te kerkimit per termin: +Salerno

Total: 120
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.088Z

Shqipëria fiton çmime në Festivalin e 27 të Këngës për Fëmijë në Salerno

Artistët e vegjël shqiptarë janë vlerësuar dhe në Festivalin Ndërkombëtar të Këngës për fëmijë dhe të Rinj, që u zhvillua para disa ditësh në Salerno të Italisë. Në këtë aktivitet ndërkombëtar, kompozitori Agim Rrëza u nderua me “Pergamenën” e festivalit, ndërsa kën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.338Z

Durrës, arrestohet shtetasi italianishte në kërkim për trafik droge

DURRES- Një shtetas italian i shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafik droge është arrestuar ditën e sotme nga policia kufitare e Portit të Durrësit. Në prangat e policisë ka rënë shtetasi Vito Onofrio Salerno, 51 vjeç, i shpallur nga autoritetet spanjolle në kërkim ndërkombët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.555Z

Shqiptari tenton të djegë qelinë, i vë zjarrin dyshekut

Një i burgosur shqiptar ka tentuar t’i vërë zjarrin qelisë së tij duke djegur dyshekun. Ngjarja ka nodhur mbrëmjen e djeshme (23 korrik) në burgun Fuorni në Salerno të Italisë, në të cilin strehohen 140 të dënuar. Mediat italiane shkruajnë se falë ndërhyrjes së një inspektor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.109Z

Trafiku i makinerive te punes pranga 18 italianeve dhe shqiptareve

ROME - Shkaterrohet nje rrjet i trafikimit te mjeteve te punes nga Italia ne Shqiperi. Policia italiane ka bere te ditur se gjate dites se djeshme ka vene ne pranga 18 persona ndersa 27 banesa jane kontrolluar ne lidhje me sjelljen ne menyre te paligjshme te makinave te tonazhit te rende ne menyre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.467Z

Igli Tare largohet nga Lacio?

/* */ ROMË, 2 janar 2012 - Në fakt, ka shumë pak të vërteta për momentin në këtë lajm të publikuar në faqen e fansave të Lacios, Sslazionfans.it, por presidenti aktual i Lacios, Klaudio Lotito, është duke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.654Z

Sulmi në bazën ushtarake në Afganistan, 13 të vrarë

Afganistan, 28 gusht, NOA Zyrtarë të Aleancës së NATOs- thanë sot se forcat e saj në Afganistanin lindor arritën të sprapsin sulmet e kryengritësve në një bazë dhe një kamp amerikan dhe vranë 13 terroristë. Aleanca tha se kryengritësit hapën zjarr para agimit sot me raketa dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.708Z

Juventus humbet me Vijareal

Per Juventusin vjen humbja e pare e thelle nen drejtimin e trajnerit Ferrara.Miqesorja kunder Vijarealit e zhvilluar ne Salerno eshte mbyllur me suksesin 4-1 te spanjolleve qe kane zoteruar fushen e lojes per pjesen me te madhe te kohes.Per spanjollet kane shenuar Kaxorlas, Nilmar dhe Pires dy gola.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama