Rezultate te kerkimit per termin: +Seanca

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.282Z

Mjeku: Dritan Dajti mund të paraqitet në gjykatë me karrocë

Procesi Gjykata e Krimeve të Rënda ka verifikuar gjendjen shëndetësore të Dritan Dajtit, pas dy mungesave të tij në seanca gjyqësore. Mjeku i urdhëruar nga gjykata ka paraqitur një raport, sipas së cilit, autori i masakrës së 7 gushtit në Durrës mund të paraqitet në gjykatë vetëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.724Z

Dajti-gjyqtarëve: Mos u ankoni në KLD, kur të sillni avokat më thirrni

Të tjera rreth shkrimit VIDEO/ Dritan Dajti në seancën e sotme TIRANE - Procesi gjyqësor në ngarkim të Dritan Dajtit të akuzuarit për vrasjen e 4 punonjësve të policisë vazhdon të jetë në ngërç. Seanca e planifikuar për tu zhvilluar sot është shtyrë pasi munguan avok

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.375Z

Gjika: Jam gati të përballem meligjin, transferimi i dosjes absurde

TIRANE- Është shtyrë seanca e dytë ndaj kryetarit të gjykatës së Vlorës i cili akuzohet për falsifikim dokumentesh dhe shpërdorim detyre.Kjo pasi në këtë seancë nuk është paraqitur Gentjan Sherifaj dhe avokati i tij, ndaj është vendosur që seanca e radhës të zhvillohet me datë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.919Z

Tension në sallë mes Topallit dhe Braçes

Replikat Seanca e djeshme parlamentare është karakterizuar nga tensioni dhe përplasja mes deputetëve socialistë me Kryetaren e Kuvendit dhe ministrat e LSI-së. Ka mjaftuar shprehja “mbylle gojën” që Kryetarja Jozefina Topalli e ka adresuar drejt deputetit Erion Braçe që seanca

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.764Z

Shtyhet dosja e “Ruzhdijes”, mungojnë komisionerët

27/04/2010 Seanca e radhës më 5 maj FIER- Shtyhet sërish seanca gjyqësore e komisionerëve të Ruzhdijes. Edhe dje kanë munguar avokatët e çështjes, si dhe tre të pandehur. Pas seancës së parë ishte lënë dita e djeshme si e pritshme për të zhvilluar gjyqin, por dhe dje dy avokatët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.414Z

Kuvendi pret ndërhyrje nga jashtë

Ende nuk dihet dihet saktë se kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit, për shkak se vendorët janë duke e pritur involvimin e ndërkombëtarëve në këtë proces, në mënyrë që të zgjidhet nyja rreth postit të kreut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.328Z

Pushteti po i frikësohet thirrjes së seancave (Video)

Dy muaj tri ligje. Ky është numri i ligjeve të miratuara në Kuvendin e Kosovës, prej se ka nisur sesioni vjeshtor i punimeve. Përgjatë dy muajve, deputetët janë mjaftuar vetëm më seanca më karakter solemn, ndërkohë shumë ligj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama