Rezultate te kerkimit per termin: +Seksioni +Konsullor

Total: 20
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.705Z

Vizat amerikane, ku mund te merren pergjigjet Rozeta Rapushi

Te gjithe ata qytetare shqiptare, te cilet jane te interesuar te dine me shume se si mund te marrin nje vize amerikane, apo te njihen me sherbimet qe ofron Ambasada Amerikane ne vendin tone, mund te perdorin qe nga dita e neserme sherbimin "Pyetje per Konsullin ne Facebook". Nga dita e neserme, 6 ja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:10.235Z

Procedura te reja per vize ne SHBA

Ambasada Amerikane ne Tirane njoftoi ndryshimin e procedurave aplikuese per viza emigrimi dhe jo-emigrimi. Ndryshimet e procedurave, sipas njoftimit te shperndare per medit dhe ne faqen zyrtare te Ambasades Amerikane do te hyjne ne fuqi nga 21 dhjetori. Por çfare ndryshohet? Pasa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.694Z

Ambasada Amerikane: Kujdes nga mesazhet mashtruese

Ambasada amerikanë ka bërë publik një mesazh mashtrimi, i cili mund të ketë mbërritur në postën elektronike të cdo qytetari. Nëpërmjet një njoftimi, ambasada sqaron se: Mesazhe Mashtrimi: Nëse ju keni marrë një postë elektronike (e-mail) që ju njofton se duhet të dërgoni një shu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.825Z

Ambasada e SHBA Procedure e re aplikimi per vizat

Duke nisur nga data  21 Dhjetor 2012 Seksioni Konsullor i Ambasadës së SHBA në Tiranë do të implementojë një procedurë të re aplikimi për vizat jo-emigruese për të udhëtuar drejt Shteteve të Bashkuara. Nëp&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.831Z

Ambasada Amerikane: Ndryshojnë aplikimet për viza, nxitoni

Gazeta ShqipMë 21 Dhjetor 2012 Seksioni Konsullor i Ambasadës së SHBA në Tiranë do të implementojë një procedurë të re aplikimi për vizat jo-emigruese për të udhëtuar drejt Shteteve të Bashkuara. Ndryshimet në procesin e aplikimit do të jenë thelbësore dhe ne parashikojmë se ne n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.792Z

Si të plotësoni saktë Lotarinë Amerikane, nesër nisin aplikimet

Nesër fillon aplikimi për Lotarinë Amerikane. Lotaria Amerikanë fton sërish shqiptarët të aplikojnë për të fituar mundësinë të punojnë e jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ambasada Amerikane sjell në uebsajtin e saj udhëzimet se ku dhe me cfarë dokumentesh duhet të par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:07.324Z

Lista e re, gati lejet e legalizimit per 2 mije vetedeklarues

Nje tjeter liste me emrat e dy mije shtetasve te cilet jane vetedeklarues objektesh informale dhe qe pajisen me lejen e legalizimit, eshte publikuar nga ALUIZNI. "Njoftojme dhe u sjellim ne vemendje te gjithe vetedeklaruesve, se moskryerja e detyrimeve financiare dhe ligjore brenda afateve, do te d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama