Rezultate te kerkimit per termin: +Seksioni +Konsullor

Total: 20
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:10.235Z

Procedura te reja per vize ne SHBA

Ambasada Amerikane ne Tirane njoftoi ndryshimin e procedurave aplikuese per viza emigrimi dhe jo-emigrimi. Ndryshimet e procedurave, sipas njoftimit te shperndare per medit dhe ne faqen zyrtare te Ambasades Amerikane do te hyjne ne fuqi nga 21 dhjetori. Por çfare ndryshohet? Pasa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.694Z

Ambasada Amerikane: Kujdes nga mesazhet mashtruese

Ambasada amerikanë ka bërë publik një mesazh mashtrimi, i cili mund të ketë mbërritur në postën elektronike të cdo qytetari. Nëpërmjet një njoftimi, ambasada sqaron se: Mesazhe Mashtrimi: Nëse ju keni marrë një postë elektronike (e-mail) që ju njofton se duhet të dërgoni një shu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.825Z

Ambasada e SHBA Procedure e re aplikimi per vizat

Duke nisur nga data  21 Dhjetor 2012 Seksioni Konsullor i Ambasadës së SHBA në Tiranë do të implementojë një procedurë të re aplikimi për vizat jo-emigruese për të udhëtuar drejt Shteteve të Bashkuara. Nëp&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.831Z

Ambasada Amerikane: Ndryshojnë aplikimet për viza, nxitoni

Gazeta ShqipMë 21 Dhjetor 2012 Seksioni Konsullor i Ambasadës së SHBA në Tiranë do të implementojë një procedurë të re aplikimi për vizat jo-emigruese për të udhëtuar drejt Shteteve të Bashkuara. Ndryshimet në procesin e aplikimit do të jenë thelbësore dhe ne parashikojmë se ne n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.792Z

Si të plotësoni saktë Lotarinë Amerikane, nesër nisin aplikimet

Nesër fillon aplikimi për Lotarinë Amerikane. Lotaria Amerikanë fton sërish shqiptarët të aplikojnë për të fituar mundësinë të punojnë e jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ambasada Amerikane sjell në uebsajtin e saj udhëzimet se ku dhe me cfarë dokumentesh duhet të par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:07.324Z

Lista e re, gati lejet e legalizimit per 2 mije vetedeklarues

Nje tjeter liste me emrat e dy mije shtetasve te cilet jane vetedeklarues objektesh informale dhe qe pajisen me lejen e legalizimit, eshte publikuar nga ALUIZNI. "Njoftojme dhe u sjellim ne vemendje te gjithe vetedeklaruesve, se moskryerja e detyrimeve financiare dhe ligjore brenda afateve, do te d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.235Z

Lotaria amerikane, ambasadanjofton aplikantët për datat

Ambasada e SHBA-ve në Tiranë, ka publikuar një njoftim të rëndësishëm sa i përket lotarisë amerikane. Në njftimin në fazen zyrtare  theksohet se  për “të përzgjedhurve për Programin e Shumëllojshmëri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama