Rezultate te kerkimit per termin: +Sektori

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.228Z

Sektori i Garave: Kush nuk luan, penalizohet

Ndërkohë që shtatë klube të Superligës bënë të ditura se nuk do t'i hedhin skuadrat në fushë të shtunën, Sektori i Garave pranë FSHF-së, u tregua i ashpër në deklarimet e tij. "Ekipi që nuk do të luajë do të penalizohet", citohet një zëdhënës i këtij sektori për "ORA SPORT

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.592Z

Sektori i peshkimit, ministri Panaritipremton subvencione e lehtësira

Të tjera rreth shkrimit VD Kryemadhi: Bashkëpunoni me ministrinë TIRANE- Sektori i peshkimit dhe industria përpunuese që lidhet me këto produkte, do të kenë subvencionime të posaçme dhe stimulim ekonomik në vitet në vijim me qëllim zhv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.589Z

Sektori i ndertimit, nis cikli i renies

Pas nje rritje te konsiderueshme ne dy vitet e fundit, sektori i ndertimit po gjendet serish ne veshtiresi. Problemet me lejet e ndertimit, me ndikim nga ana e ofertes dhe cmimi i larte i ndikuar nga nencmimi i lekut, kane sjelle renie te shitjeve ne sektorin ne fjale. Sipas nje analize te Bankes se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.247Z

Sektori i Garave rikthen futbollin këtë fundjavë

Ndryshimi i planeve të ekipeve kombëtare për javën në vijim, ka bërë që Sektori i Garave të rishkruajë kalendarin e aktiviteteve. Si rrjedhojë, gjatë fundjavës do të luhen ndeshjet e kategorive të ndryshme, të cilat nuk u zhvilluan për shkak të tragjedisë në Gërdec dhe vendimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.888Z

Sektori i turizmit i druhet krizës

Shoqata Shqiptare e Turizmit (ATA) ka shprehur shqetësimin e saj rreth pasojave negative që mund t‘i shkaktojë kriza ekonomike e vitit 2009. Që nga krijimi i kësaj shoqate, më 29 prill 2008, roli i operatorëve turistikë në zhvillimin e vendit ka luajtur një peshë të madhe, ndërsa nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.517Z

ShBA, sektori privat shkurton 742 mijë vende punë

Uashington - Sektori privat në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka mbyllur 742 000 vende pune vetëm në muajin mars. Kjo shifër publikohet sot nga kabineti i Këshillit të Burimeve Njerëzore (ADP). Rritja e humbjes së vendeve të punës është më e lartë nga sa ishte parashikuar nga analis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.104Z

Ndërtuesit: Sektori është në vështirësi

Shfuqizim të pagave dhe çmimeve të referencës, kredi të buta për strehim, janë disa nga kërkesat e tyre për qeverinë Shoqata e Ndërtuesve Shqiptarë, i kërkon qeverisë të hartojë një plan të detajuar antikrizë. "Gati të bashkëpunojmë" Ndërtuesit i kërkojnë qeverisë të h

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama