Rezultate te kerkimit per termin: +Sektori

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.104Z

Ndërtuesit: Sektori është në vështirësi

Shfuqizim të pagave dhe çmimeve të referencës, kredi të buta për strehim, janë disa nga kërkesat e tyre për qeverinë Shoqata e Ndërtuesve Shqiptarë, i kërkon qeverisë të hartojë një plan të detajuar antikrizë. "Gati të bashkëpunojmë" Ndërtuesit i kërkojnë qeverisë të h

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.449Z

Ekonomia rritet me 3 përqind, ndikon sektori i ndërtimit

Nga Gjergj Erebara Produkti i Brendshëm Bruto i Shqipërisë u rrit me 2.98 për qind në tremujorin e tretë 2015, (korrik-shtator) në krahasim me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar, me një ritëm pak më të lartë se sa tremujori i dytë, kur qe rritur me 2.96 për qind, bëri të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.225Z

Sektori i ndërtimit, kriza ka frenuar shitjet

Ndërtuesit, paketë masash qeverisë. Kërkohet rritje e likuiditetit Pengesat, çmimet e referencës, mungesa e kreditimit dhe rënia e shitjeve Ndërtimi është sektori që ka ndjerë më shumë efektet që ka dhënë kriza ekonomike globale. Qytetarët gjatë këtij viti janë treguar më t�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.859Z

Sektori energjetik zhyt qeverine ne borxhe

Sektori energjetik vijon te fuse ne borxhe te thella qeverine shqiptare. Pertej premtimeve per investime disa miliarda euro ne projekte energjetike, qeveria duhet te perballet me realitetin e pamundesise per te rehabilituar sistemin, i cili ka ende probleme. Ende pa mbyllur projektin 400

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.123Z

Sektori horror trondit Rusinë, mizori ndaj fëmijëve

Katër anëtarë të një sekti mysliman në rajonin rus të Tatarstanit janë akuzuar për mizori ndaj fëmijëve pasi i mbanin ata nën tokë. Lideri i këtij sekti, Faizrakhman Sattarov, që e kishte deklaruar veten profet mysliman, u akuzua për krimin e arbitraritetit. Sipas BBC,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.229Z

Ndertimi, sektori perfaqesues i ekonomise

Sektori i ndertimit perfaqeson nje nga sektoret me aktive te ekonomise shqiptare. Gjate vitit te kaluar prodhimi i ketij sektori ka perfaqesuar rreth 14 per qind te Prodhimit te Pergjithshem Bruto ne vend dhe ka siguruar rreth 17 per qind te shitjeve totale nga sektoret prodhues jobujqesore te ekono

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.743Z

Vrojtimi i biznesit, kryeson sektori i ndertimit

Blerina Hoxha Sektori i ndertimit nder bizneset e tjera duket me optimisti, kryesisht prej krijimit te hapesirave te reja per ndertim dhe kontratave ne rritje per shitjet. Sipas Bankes se Shqiperise, treguesi i besimit te ndertimit (TBN) eshte rritur me 4.4 pike perqindjeje ne tremujorin e dyte te v

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama