Rezultate te kerkimit per termin: +Sevillan

Total: 98
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.362Z

Shpërthen Ronaldo, Reali shkatërron Sevillan për 45 minuta

Duket se Topi i Artë ka motivuar shumë yllin e Realit të Madridit, Cristiano Ronaldon, që sot shpërtheu ndaj Sevillas duke shënuar 2 gola dhe marrë pjesë në aksionet e të tjerëve. Reali ia doli të mposhtë 5-0 Sevillan, në takimin e javës së 15 të La Ligës, me të gjithë golat e sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.377Z

Europa League / Live Juventus kërkon finalen, Valencia pret Sevillan në Mestalla

Po luhet në këto momente sfida e kthimit për gjysëmfinalet e Europa League ku Juventus pret në shtëpi Benfikën. Ndeshja e parë ka përfunduar 2-1 në favor të portugezëve dhe sonte Juventus do të përpiqet të përmbysë rezultatin. Trajneri italian Conte ka përzgjedhur në sulm dyshen T

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.262Z

Real Madridi fiton Superkupen e Europes mund Sevillan ne shtese VIDEO

Skuadra e Real Madridit eshte fituese e Superkupes se Evropesbr br Kampionia e Evropes Real Madrid ka mposhtur fituesen e Europa League Sevillan me rezultatin e pergjithshem 3-2 ne finalen e Super Kupes te zhvilluar ne Lerkendal Stadion te Norvegjisebr br Reali e siguroi fitoren ne kohen shtese

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.358Z

Perotti mbetet n Sevilla

Mesfushori argjentinas Diego Perotti ka nnshkruar kontrat t re me Sevillan deri n vitin 2015, kat ditur klubi spanjoll t premten. Dmshprblimi i Perottit, i obliguar nn ligjin spanjoll sht rritur n 48 milion euro, pas spekulimeve se gjigantt Real Madrid dhe Barcelona jan t interesuara pr t. Perot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.676Z

Navas vazhdon në Sevilla

Nga Express më 17 janar 2011 në ora 19:22 Jesus Navas ka vazhduar kontratën e tij me Sevillan për tre vite të tjera deri më 2015 ka njoftuar klubi spanjoll të hënën. Dëmshpërblimi i tij është rritur në 35 milionë euro. Navas 25 vjeç debutoi me Sevillan më 2004 dhe është bër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.987Z

Reali nëpërkëmb Sevillan

Mbretërit kanë regjistruar fitore të lartë prej 6-2 kundër Sevillas në njërin nga derbit e javës së 35-të në La Liga që u zhvillua të shtunën mbrëma në Estadio Ramon Sanchez Pizjuan. Sergio Ramos e filloi serinë e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.311Z

Villarreali mposht Sevillan

Njeri nga derbit e javes se 14-te ne La Liga i zhvilluar mes te Villarrealit dhe Sevillas ka perfunduar me fitore minimale te Nendeteses se Verdhe. Takimi i zhvilluar ne El Madrigal perfundoi me rezultat 1-0 ne favor te vendasve ndersa goli i vetem u shenua qe ne pjesen e pare. Heroi i takimit ish

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama