Rezultate te kerkimit per termin: +Shengen

Total: 4070
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.129Z

Arrestohet policimashtronte qytetarëtpër vizë Shengen

TIRANE- Një punonjës i repartit të forcave speciale në Tiranë është vënë në pranga, pasi dyshohet se në bashkëpunim me disa persona të tjerë mashtronte qytetarë të ndryshëm duke përfituar prej tyre 3 mije euro në këmbim të një vize Shengen. Burime zyrtare nga policia bëjnë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.107Z

Bullgaria pranohet pjesërisht në Shengen?

Nga Express më 18 shtator 2011 në ora 18:00 Është i mundshëm pranimi i pjesërishëm i Bullgarisë në zonën Shengen dhe atë në pjesën e hapësirës ajrore dhe detare, ka deklaruar kryetarja e parlamentit të Bullgarisë, Cecka Caceva. Sipas fjalëve të saj, shtetet anëtare të BE-së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:07.101Z

Me vize "Shengen", tani dhe ne Zvicer

Zvicra zyrtarisht i eshte bashkuar zones Shengen, duke larguar te gjitha kontrollet ne kufijte tokesore. Nga dita e djeshme, Zvicra eshte anetarja e re e zones Shengen, cka do te thote se pikat kufitare ne kufijte zvicerane me vendet e Bashkimit Evropian nuk ekzistojne me. Pasaportat nuk do te kontr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.166Z

Shengen Sarkozy kercenon serish

Pas përballimit “me sukses” të tragjedisë së Tuluzës, presidenti francez, njëkohësisht edhe kandidat për një mandat të dytë, Nikolas Sarkozy, iu rikthye fushatës elektorale. Njëkohësisht me rinisjen e fushat&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:26.723Z

Shengen dhe siguria europiane

Nga Daniel Gros*, Project-syndicate Rivendosja e kontrollit të kufijve është një teatër i sigurisë, dhe jo një përpjekje për të ruajtur Europën të sigurt. Daniel Gros shkruan se kjo është një pafuqi e Europës për të kuptuar atë që duhet të bëjë. Një tjetër projekt europian

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.731Z

Rregulla të reja në Shengen

Një procedurë e re e dhënies së vizave Shengen hyn në fuqi të hënën në të gjitha vendet e Bashkimit Europian. Tashmë me një vizë Shengen mund të lëvizesh pa iu nënshktruar kontrolleve në kufij. Ndërsa procedura thjeshtëzohet edhe më shumë. Nëse kërkesa për vizë re

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.970Z

See you later Shengen

Bashkimi Evropian perfundimisht terhoqi litarin e parashutes. Vone por megjithate ne kohen e duhur Brukseli e kuptoi mosefektin e procesit te monitorimit i cili vlen per Bullgarine dhe Rumanine qe prej anetarsimit te te dy vendve ne vitin 2007. Permes ketij monitorimi duhet te sigurohet qe perpjekj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama